Forum

mstsc /console ile ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mstsc /console ile servera bağlanmayı disable etmek

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
746 Görüntüleme
(@TuncayArslan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar   ben serverıma kullancılarım için   bilgisayarlarından 

mstsc/console    erişimi durdurmak istiyorum nasıl yapabilirim uzak masa üstü yapan kullanıcılar ofis dışında yardımlarınız için çok teşekkürler

Gönderildi : 12/08/2010 00:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba server iletim sisteminiz nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/08/2010 01:10

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

server 2003 standart türkçe

Gönderildi : 12/08/2010 01:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bilgisayarıma sağ tuş özellikler aparak uzak sekmesinde "bu bilgisayara uzaktan bağlanılmasına izin verme"seçeneğini seçerek yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/08/2010 01:30

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Kendiniz bağlanabilmek ama diğer kullanıcıları engellemek istiyorsanız Rıza Bey'in söylediği  uzak sekmesinden uzak bağlantı erişimi için kullanıcıları yetkilendirebilirsiniz.

Gönderildi : 12/08/2010 01:57

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar sorumun cevabı bu değil zannedersem

merkezde 2003 srv standart var

şubelerim uzak masa üstü bağlantısı yapıyorlar yaptıkları anda winner online yazılımı otomatik açılıp kullanmaya başlıyorlar

fakat kurnaz bir kullanıcı mstsc/console yapıp uzak bağlantı yaptımı serverıma servertın c sine d sine herşeyine ulaşıyor

serverıma uzaktan mstsc yapılsın istiyorum

fakat mstsc/console bağlantısı yapılsın istemiyorum (her kullanıcı veya belirlediğim kullanıcılart için)

Gönderildi : 12/08/2010 13:25

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

arkadaşlar sorumun cevabı bu değil zannedersem

merkezde 2003 srv standart var

şubelerim uzak masa üstü bağlantısı yapıyorlar yaptıkları anda winner online yazılımı otomatik açılıp kullanmaya başlıyorlar

fakat kurnaz bir kullanıcı mstsc/console yapıp uzak bağlantı yaptımı serverıma servertın c sine d sine herşeyine ulaşıyor

serverıma uzaktan mstsc yapılsın istiyorum

fakat mstsc/console bağlantısı yapılsın istemiyorum (her kullanıcı veya belirlediğim kullanıcılart için)

Merhaba,

Windows Server 2003 de bir kullanıcıya uzaktan bağlantı için izin verirken ;

1 - ) My Computer / Properties / Remote kısmından
2- ) Default Domain Controller Security Policy / Local Policies / User Rights Assignments / Allow Log on through Terminal Services

bu iki kısımdan ilgili kullanıcılara izin verirsek mstsc komutu ile uzaktan bağlantı kurabilirler. Ancak mstsc console ile bağlantı kurmak istediklerinde yetki hatası alırlar.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 12/08/2010 13:46

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dediğin yöntemi yaptım hocam ama ya ben kıvıramadım yada olmuyor

1- sekmedeki bölümde değişiklik yapma hakkım yok çünki terminal service kurulu kullanıcı eklşeme ve çıkarma yok

2- sekmedeki bölümden sadece administrator a izin verdim remote desktop users vardı onu kaldırdım

neyse standart bir kullanıcı ile mstsc /admin ,ile bağlanmayı denedim şak bağanlandım işim çözülmedi yad ben kıvıramadaım

(bu arada gpupdate /force yaptım)

sorun nerededir?

Gönderildi : 13/08/2010 01:31

(@doganergezer)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Anladığım kadarıyla sizin uzak kullanıcılar administrator yetkisinde, eğer böyleyse kullanıcıları remote destktop users grubuna alın, eğer remote desktop user grubunda kurumsal programınız çalışmıyorsa, programcınızdan bilgi alabilirsiniz, örneğin ben logo ürünlerinde regeditten HKCR kısmında program klasörüne kullanıcı izinlerini verirdim (grup olarak)

eğer yukarıdaki gibi bir durum sözkonusu değilse, kullanıcıların yerel olarak oturum açmasına izin verme gibi bir policy olacaktı, deneyebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 13/08/2010 03:04

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Anladığım kadarıyla sizin uzak kullanıcılar administrator yetkisinde, eğer böyleyse kullanıcıları remote destktop users grubuna alın, eğer remote desktop user grubunda kurumsal programınız çalışmıyorsa, programcınızdan bilgi alabilirsiniz, örneğin ben logo ürünlerinde regeditten HKCR kısmında program klasörüne kullanıcı izinlerini verirdim (grup olarak)

eğer yukarıdaki gibi bir durum sözkonusu değilse, kullanıcıların yerel olarak oturum açmasına izin verme gibi bir policy olacaktı, deneyebilirsiniz.

kolay gelsin

Yeni bir user oluşturup(hiç bir yetki vermeden) o kullanıcı ile uzaktan baglantı kurmayı dener mısınız?

İyi çalışmalar

Gönderildi : 13/08/2010 16:43

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kolay gelsin

,

aynen dediğiniz gibi winner ın çalışması için domain admin yetkisi vardı kullanıcılarda kaldırdım oldu fakat winner patlıyor winner ı domain yetkisiz nasıl çalıştırabilirim?

Gönderildi : 14/08/2010 17:44

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu arada Burak Istanbullu arkadaşım yönlendirmen için çok teşekkür ederim

Gönderildi : 14/08/2010 17:56

Paylaş: