Forum

CEH Sınavına Hazırl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

CEH Sınavına Hazırlık

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@SerkanKURT)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ÇözümPark Ailesi;

CEH Sertifikasını alabilmek için nasıl bir süreçten geçmem gerekiyor, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Gönderildi : 13/07/2010 20:16

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Sistem - network - linux bilginizin iyi olması , yazılım bilginizin basic'de olsa olması sizin için artı olur.

Eğitim kurumunda eğitim alacaksanız , mutlaka Ec-Council yetkili eğitim kurumu olmasına dikkat edin.

Eğitmenin tecrübesi'de çok önemli. iyi araştırmak gerekiyor.

Gönderildi : 13/07/2010 20:28

(@SerkanKURT)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İstanbul taksim civarın da yetkili sağlam bir eğitim firması mümkünmüdür?

Yazılım bilgimin olmaması durumun da bu önemli bir sorunmudur?

Gönderildi : 13/07/2010 20:48

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Bu durum sizin için artı olur. Bilginc it academy.

Gönderildi : 13/07/2010 20:57

(@SerkanKURT)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Ufuk, tecrübelerini paylaştığın için.

Gönderildi : 13/07/2010 21:08

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Sistem - network - linux bilginizin iyi olması , yazılım bilginizin basic'de olsa olması sizin için artı olur.

Eğitim kurumunda eğitim alacaksanız , mutlaka Ec-Council yetkili eğitim kurumu olmasına dikkat edin.

Eğitmenin tecrübesi'de çok önemli. iyi araştırmak gerekiyor.

Merhaba,

Sistem, network ve linux bilginiz iyi olmalı demişsiniz ama seviye olarak tam olarak ne seviye de olmalı, herkez kendince iyi bir yerde 🙂

Sistem network ve linux bilgisi iyi olmalı demişsiniz ancak neler yapabilmeli sistemlerle ilgili olarak?

Bu konuda örneklerle bir açıklama verebilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 13/02/2011 20:50

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Bu dediğiniz gibi kişiye göre değişir. Sonuçta sistemleri bilmelisiniz. Herkes kendine göre iyi diyorsanız eğitim ve sınav esnasında sorun yaşamazsınız.

Gönderildi : 13/02/2011 21:43

(@kayhankayihan)
Noble Member

Bu dediğiniz gibi kişiye göre değişir. Sonuçta sistemleri bilmelisiniz. Herkes kendine göre iyi diyorsanız eğitim ve sınav esnasında sorun yaşamazsınız.

Ufuk hocam peki sistem olarak linux olarak network olarak ne bilmemiz gerek.

Ben sistem ve network konusunda bişiler bilirim ama linux de pek anlamam, ancak servis restart, program kurulum vs gibi basit işleri yapabilirim.

Yani sizden öğrenmek istediğim bu eğitimi almadan önce tam olarak neleri bilmemiz gerekiyo?

Örneğin network konusunda dhcp dns bil yeter mi yoksa dns, dhcp, ipsec, tcp/ip vs vs mi bilmek gerek.

Bu şekilde açıklayabilirseniz eksiklerimizi görmüş olur ve kendimizi o konularda geliştirerek bu konular üzerine eğilim gösteririz.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 13/02/2011 22:19

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

linux komutları ve komutların ne işe yaradığı. Gerçi eğitim kurumuna göre ön eğitimde linux verebilirler.

Sistem'de, sistem ile ilgili her konuda deneyim ve bilgi sahibi olmalısınız.

Network'de gelen giden paketlerin takibi , işlevliklerinin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir.

Gönderildi : 14/02/2011 00:38

(@kayhankayihan)
Noble Member

Teşekkürler ufuk hocam, biraz daha vakit var demek ki, birde ing var tabi sınav için..

Gönderildi : 14/02/2011 01:47

(@KasimERKAN)
Gönderiler: 20
Eminent Member

biraz geç oldu ama şuan itibari ile Türkiyedeki tek yetkili ECCouncil merkezi Bga (Bilgi Güvenliği Akademisi). www.bga.com.tr

Gönderildi : 28/06/2012 17:22

Paylaş: