ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Ajanda Eğitim Hizmetlerimiz Biz Kimiz

açılış sayfası virüsü temizleme aracı

Son Mesajınız 07-06-2010, 22:23 Deniz ASLAN tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  07-06-2010, 19:19 188035

açılış sayfası virüsü temizleme aracı

Arkadaşlar sistemde bir makine de açılış sayfasını değiltirmeme izin vermeyen bir virüs var. Açılış sayfasını searchlike.com yapıyor.

Bu virüsü hangi tool ile silebilirim. Nod32  var sistemde update li. Microsoftun zararlı yazılımlar için aracı yüklü. güvenli modda taratıyorum bir şey bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Bildiklerini paylaş. Ölümsüzlüğü elde etmenin bir yoluda budur.
  •  07-06-2010, 19:41 188039 Cevap 188035

Cevap : açılış sayfası virüsü temizleme aracı

Merhaba Combofix ....
  •  07-06-2010, 21:57 188052 Cevap 188039

Merhabalar Muharrem Bey Explorer sanirim virüsvar herhalde vermiş oldugum komutlari txt dosyasina yapıştirip uzantisini reg olarak yapın ikikere tıklalyin explorerdaki kilit kalkıcak.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
    "HomePage"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
    "HomePage"=dword:00000001

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
    "**del.HomePage"=" "

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    "NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

•  07-06-2010, 22:23 188056 Cevap 188052

Yalcin KARACA:

Merhabalar Muharrem Bey Explorer sanirim virüsvar herhalde vermiş oldugum komutlari txt dosyasina yapıştirip uzantisini reg olarak yapın ikikere tıklalyin explorerdaki kilit kalkıcak.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]

"HomePage"=dword:00000001

"**del.HomePage"=" "

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

kilit kalktı teşekkür ediyorum virüs silinmişti zaten sadece kilit vardı. çok teşekkür ediyorum.

kolay gelsin...

Bildiklerini paylaş. Ölümsüzlüğü elde etmenin bir yoluda budur.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle