Forum

PLESK Web Sitelerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PLESK Web Sitelerinin Aktarımı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
569 Görüntüleme
(@TolgaAlankoy)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Plesk üzerinde tuttugumuz web sitelerinin farkli ip li server a tasimak istiyoruz. Bu islem icin psa bacuplarini aldik ve yeni server üzerinde actik. Ancak tum domainlerin dns ayarlarini tekrar degistirmemek icin domainlerin yonlendirmesini eski plesk server uzerinden yeni plesk e dogru yapmak isityoruz. Bu islem isin Domainlerin DNS Setting bolumlerinden PTR degerlerini yeni server in ip degeriyle degistirdik, fakat bir sonuc alamadik.

Bu islemi nasil gerceklestiririz.  Tesekkurler

Gönderildi : 07/05/2008 12:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle yedek alıp geri döndükten sonra yeni plesk üzerinde bir client tanımlayın ve bu cliet ın yeni server ip sini kullanmasını sağlayınki zaten yeni server a real ipleri tanımlamış iseniz bu otomatik olacaktır. sonra bütün domainleri bu client a migrate etmeniz otomatik bütün ip lerin ptr dahil güncellenmesini sağlayacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/05/2008 17:04

(@TolgaAlankoy)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Selam,

Eski plesk yedekleri yeni plesk üzerine açıldı. 2 plesk server farklı lokasyonlarda ve farklı ip bloklarında. Yedeklerin yeni plesk üzerine açılmasıyla Client ve Domain ler yeni sisteme gecmis gorunuyor. Ancak domainlarin dns yonlendirmesi eski plesk i gosterdiginden oradaki siteler calisiyor. Eski plesk server dan yeni plesk e dns yonlendirmesi yapmak istiyoruz. Bu islemi migrate ile yapabilir miyiz? ve nasıl yapabiliriz?

Tesekkurler 

Gönderildi : 07/05/2008 20:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

size bu konuda gerekli bilgiyi verdim zaten yani bu sorunun çözmek için client değiştirmeniz gerekli  

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2008 20:18

(@FurkanBaser)
Gönderiler: 9
Active Member

2008 den beri yanıt gelmemiş, aynı benzer soru soran biri olarak bana foruma baktın mı diyenlere burayı link olarak attığımda sorunuzun cevabınıda almış olursunuz.

Gönderildi : 05/10/2017 13:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

2008 den beri yanıt gelmemiş, aynı benzer soru soran biri olarak bana foruma baktın mı diyenlere burayı link olarak attığımda sorunuzun cevabınıda almış olursunuz.

Ben cevap vermişim zaten?

Gönderildi : 05/10/2017 13:37

Paylaş: