Forum

Usb bellek te dosya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Usb bellek te dosya isimleri bozuldu...

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
16.4 K Görüntüleme
(@alimmaraba)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam arkadaslar;

kingston 8 gb flash bellek dosya ve klasor isimleri uzantilari enteresan sekilde degisti. klasorlere acmak icin tikladigimda klasor acillamiyor diye hata veriyor. 

c??wéw.=w?    klasor isimleri bu sekilde...

bilinen kurtarma programlari ise yaramiyor. onerisi olan arkadaslar yardim edebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 13/05/2010 12:43

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Genellikle hasar görmüş bu  tarz dosya ve klasörler recovery ile sonuçlanabiliyor.Yalnız çözüm olmadığı zaman ise biçimlendiriliyor.

Çoğu kullanıcının makinada flash bellek'lerde bu tarz problemlerle karşılaşıyoruz. Şayet güvenlik yazılımları olmadığından  zararlı yazılımlar amaçlarına ulaşmış oluyor.

Virüs taraması yaptığınızda detect ettiği  isim nedir?

Gönderildi : 13/05/2010 16:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Data Recovery ile kaybolan dosyaları getirirsiniz, repair etmeyin, formatlayıp dosyaları geri getirin. Bunun için de "ENCASE" kullanın. ama önce virüsü temizlemeye çalışın tabi. Tecrübe olur.

Gönderildi : 13/05/2010 19:35

(@alimmaraba)
Trusted Member
Konu başlatıcı

virüs taramasında hiç bir dosyayı açamıyor. dosya açılmadı hatası veriyor. 30 a yakın dosya var. virüs bulamıyor. bellekte sadece bir tane excel dosyası sağlam kalmış. oda dosyaların bozulduğu anda pc de açık mış. heralde kapatırken yeniden kaydettiği için ona zarar gelmemiş. flasbelleğe bu haliyle yeni dosyalar kaydedebiliyorum.  herşey normal ama dosya isimlerim bozulduğu için erişilemez oldular. fat yapısı bozulmuştur diyen var, mbr kaydı bozulmuştur diyen var :((

format at recovery programı ile kurtar diyen var. ama datalar öenmli olduğu için emin olmadan bir şley yapmak istemiyorum... 

Gönderildi : 14/05/2010 18:42

(@alimmaraba)
Trusted Member
Konu başlatıcı

repair etmeyin ne demek dostum anlayamadım. şu an dosya isimleri bozuk durumda, asci karekterler yada bizim için çokta anlamlı olmayan karekterler şeklinde... kare, kalın çift çizgi, teta gibi...% işareti de var kimi dosya isim ve uzantısında. siz bu haline aldırış etmeden format atın , sonrada recovery programları ile kurtarma yapın mı diyorsunuz?? 

virüs olayını söyledim; dosya açılmadı deyip tarama yapamıyor.

Gönderildi : 14/05/2010 18:51

(@ozgurdogan)
Gönderiler: 87
Estimable Member

Paylaş: