ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Ajanda Eğitim Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Google virüsü

Son Mesajınız 03-25-2010, 15:45 samet koç tarafından gönderildi. 4 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  03-24-2010, 20:59 162417

Google virüsü

Merhabalar,

internet explorer giriş sayfası olarak google görünüyor. fakat bu virüslü bir google sayfası. Altında reklam yazıları var. bir kaç virüs programı denedim ( Antivir, Nod32, Malwareantibyte...) ama sonuç alamadım. bu virüs ile karşılaşanlar var ise yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Insanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur. N.Fazıl KISAKÜREK
    | MCTS |
    | MCTS: Configuring Windows 7 Client |
  •  03-25-2010, 9:38 162473 Cevap 162417

Cevap : Google virüsü

Merhaba,

Karşılaşmadım ama kaspersky internet security ile denemenizde fayda var. Adres çubuğunda hangi adres var? www.google.com gibi google'a ait domain ise host dosyasını kontrol etmenizide öneririm.

İyi çalışmalar,

•  03-25-2010, 10:00 162481 Cevap 162417

Hijackthis Senin Sorununu Çözer :)
  •  03-25-2010, 10:48 162499 Cevap 162481

Anladığım kadarı ile, açılış sayfanı kilitlemiş. Şu yöntemi dener misin ;

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

yada,

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel
    Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.

yada;

• Başlat / çalıştır
    • gpedit.msc
    • kullanıcı yapılandırması
    • Windows ayarları
    • Explorer bakımı
    • url ler
    • önemli url ler
    • burada 1. seçenek ana sayfanız olmasını istediğiniz url yi yazıyorsunuz arkadaşlar.
    #gallery-1 {margin: auto;}#gallery-1 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center; width: 33%;}#gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0;}

ana sayfa değişmiyor

regedit 
çalıştır

Alıntıdır.

Korhan Köseoğlu
    Sistem Destek Uzmanı
  •  03-25-2010, 15:45 162624 Cevap 162499

ilgilenen herkese teşekkür ederim. Korhan Bey önerilerinizle sorunum çözüldü. Sağolun. iyi çalışmalar diliyorum
    Insanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur. N.Fazıl KISAKÜREK
    | MCTS |
    | MCTS: Configuring Windows 7 Client |
RSS haberlerini XML olarak görüntüle