Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 için İphone 3G yapılandırması

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
655 Görüntüleme
(@TanerOzyilmaz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Exchange 2007 için bu yapılandırma olabiliyor (Serhad Makbuloğlu anlatmış) ancak benim sormak istediğim şirket bünyesinde kullandığımız Exchange Server 2003 üzerinde bu işlemi yapmak olanaklı mıdır?  

Pop3 üzerinden mailleri alabiliyoruz ancak İ-tunes üzerinden iphone'u senkronize ettiğimizde inbox alt folderlar gelmiyor, pc'de okunan mailler iphone'a okunmadı olarak geliyor, iphone dan gönderilen mailler pc'de ''send items'' a düşmüyor gibi durumlar söz konusu.

Bu konuda yardımlarınızı rica etmekteyim.

Saygılarımla,

Taner Özyılmaz.

Gönderildi : 17/02/2010 12:26

(@fatihcil)
Gönderiler: 31
Trusted Member

merhaba,

senkronizasyonu itunes üzerinden yapmak yerine iphonu direkt exchange bağlaman daha mantıklı değil mi? 

ben iphone ile exchange 2003 ü konuşturmak için araştırma yaptığımda imap protokolünü kullandığını gördüm ve  http://www.pickering.net/iPhone-Setup.html  linkinden yararlandım. birde http://blog.fosketts.net/2008/07/10/how-to-set-up-iphone-exchange-activesync/  linkini inceledim. iphone yazılım güncellendeğinde microsoft exchange diye yeni bir sekme eklendi. bu sayede exchange 2003 ile haberleşmesi sağlandı. bu şekilde bir dene istersen... 

Gönderildi : 17/02/2010 17:23

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Fatih Bey,

IMAP4 protokolünü Exchange System Manager'dan start ettikten sonra iphone üzerinde pc'de olduğu gibi inbox alt folderlar göründü kullanıcı mail de alabiliyor ancak gönderimde ''Server giden mail kısmını ayarlayın'' şeklinde hata veriyor.Benim bu noktada sormak istediğim IMAP4 Protokolünüde SMTP de olduğu gibi portunu 587 mi yapacağız, sizin gönderdiğiniz linkte o kısım ile ilgili bir açıklama yok? Default ayarlarda TCP: 143,  SSL Port:993 konumunda.

Birde İtunes yerine Exchange server'a direk bağla demişsiniz, bağlantıdan kasıt Activesync ile mi, yoksa direk iphone usb kablo ile kullanıcı client bilgisayarına mı?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 19/02/2010 12:26

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

İphone da olayı çözdüm IMAP4 Protokolünde SMTP de olduğu gibi SSL port kısmını 587 yaptığımda mail de gönderilebiliyor. Şimdi sıra HTC mobil cihazlara geldi 🙂 HTC cihazlarda Win mobile 6.0 olduğu için Server da ve cihaz üzerinde bir takım sertifika ayarları yapmak gerektiği yazıyor google dan araştırdığımda.

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ederim

Tşk,

Taner Özyılmaz.

Gönderildi : 19/02/2010 16:32

(@fatihcil)
Gönderiler: 31
Trusted Member

Merhaba,

sanırım global bir sertifika satın almayıp kendi sertifikanla hizmet verirsen bu sertifikayı cihaza tanıtman gerekiyor. mobil 6 ile yapmamıştım ama http://www.wikihow.com/Configure-Windows-Mobile-6-Smartphones-for-Microsoft-Exchange  ve http://www.upenn.edu/computing/provider/pda/exchange/wm6exchange.html  linkleri iş görebilir. yoğun olduğum için forumu takip edemedim. umarım sorunlarını halledebilmişsindir.

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 22/02/2010 17:24

(@barisballi)
Gönderiler: 64
Trusted Member

Taner Bey Merhaba;

2003 exchange'de iphone üzerinden mail alışverişi yapılabilmesi için gerekenleri mümkünse anlatabilirmisiniz? İphone üzerinden haberleşme yapamıyorum. Şirket içerisinde imap üzerinden mail alışverişi yapabiliyoruz. Yardımınızı rica ediyorum teşekkürler. iyi günler.

Gönderildi : 06/07/2010 17:28

(@barisballi)
Trusted Member

Merhaba

iphoneda imap4 üzerinden mail alabiliyorum ama bir türlü göndermeyi başaramadım. Kullanıcı adı ve parolası yanlış mesajı alıyorum. Bir türlü sorunu çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. herkese teşşekürler....

Gönderildi : 08/07/2010 20:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Buradaki makaleden faydalanabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 10/07/2010 17:52

(@barisballi)
Trusted Member

Uğur Bey Merhaba;

Cevap verdiğiniz için teşekkürler. 2 gün süren uğraşlarım sonunda mail alış verişini yapabilir duruma geldim. İleride sorun yaşarsam verdiğiniz makaleden faydalanacağım. Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 12/07/2010 13:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rica ederiz. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/07/2010 23:55

(@barisballi)
Trusted Member

Yaptığım ayarlar ile bir süre iphone kullanarak exchange 2003 üzerinden mail alıp gönderebiliyordum. Ancak sonradan kendi kendine bozuldu. son durum şöyle;

1- Şirket içi mail adreslerinden mail alabiliyorum ve gönderebiliyorum.

2- Şirket mailine dışarıdan gönderilen mailleri alabiliyorum.

3- Dışarıdan gelen maillere yazdığım cevaplar yada yazdığım yeni mailler dışarıya gitmiyor.

Şöyle bir hata veriyor.

Bir kopya giden kutusuna yerleştirildi. [email protected] alıcısı, aktarmaya izin vermediği için sunucu tarafından reddedildi.

İphone'da ayarları aşağıdaki şekilde yapıyorum. IMAP kullanıyorum.

Normal
0
21

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";}

GELEN POSTA
AYARLARI

Sunucu : Şirketin dış ip adresi

Kullanıcı Adı : kullanıcıadı@şirket domain adı.local ([email protected] gibi)

Parola : Kullanıcının parolası

SSL Kullan : Kapalı

Kimlik Doğrulama : Parola

IMAP Ön eki : İki nokta üst üste ( : )

Sunucu Kapısı : 143

Normal
0
21

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";}

GİDEN POSTA
AYARLARI

Sunucu : Şirketin dış ip adresi

Kullanıcı Adı : kullanıcıadı@şirket domain adı.local ([email protected] gibi)

Parola : Kullanıcının parolası

SSL Kullan : Kapalı

Kimlik Doğrulama : Parola

Sunucu Kapısı : 25

Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Herkese teşekkürler.

Gönderildi : 20/09/2010 19:26

(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member

merhaba şuan bende de böyle bir tanımlama sornu var. ancak verdiğiniz makale linkine ulaşamıyorum. sanırım site off durumda. bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? burada anlatılanları yaptım ve yabancı kaynaklı forumlara da baktım ancak sonuç alamadım. exchange 2003 kullanıyorum ve active sync ide kurdum. açıkçası kafam şuan durdu. neler yaptım ve neler eksik kaldı söyleyemiyorum bile.

Gönderildi : 27/09/2010 18:19

(@barisballi)
Trusted Member

Mustafa Bey Merhaba;

Bir üstteki mesajda yazdığım şekilde ayarları yaparsanız kullanabileceksinizdir. Ayrıca modem yada firewall üzerinden 143 ve  587 nolu portları exhange serverın ipsine yönlendirmeyi unutmayınız. Eğer hala sorun yaşıyor iseniz http://www.cozumpark.com/forums/219163/ShowThread.aspx#219163 adresinde gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/12/2010 18:31

Paylaş: