Forum

Internet Explorer A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Internet Explorer Açılış Sayfası Değiştirme | İnternet Explorer 7 Açılış Sayfasını Değiştirememe | İnternet giriş sayfasını degiştirme |IE açılış sayfası| İE açılış sayfası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

İyi günler.

Domain'de internet filtrelemesi kullanıyoruz ve belli başlı siteler haricinde erişim engellenmiş durumda. Domain'deki kullanıcılardan bazıları daha önce Internet Explorer'ı hiç çalıştırmadı ve giriş sayfalarını GPO ile ayarladığım halde Internet Explorer'ın ilk yapılandırması için her kullanıcının oturumunda Internet Explorer http://go.microsoft.com/ adresine erişmeye çalışıyor ama ben bunu istemiyorum; direkt olarak benim ayarladığım anasayfaya ulaşsın istiyorum.

Bu arada; kullanıcı filtrelemeye takılıp sayfa görüntülenemedikten sonra "Giriş Sayfası"na tıkladığımda sorunsuzca erişim gerçekleşiyor.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

Gönderildi : 09/01/2010 12:25

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Kendin pişir kendin ye [:D]

Sorun Internet Explorer 7'den kaynaklanan bir bug tespit ettiğim kadarıyla. Internet Explorer 8 yükleyince sorun düzeldi. Ancak yine de Internet Explorer 7 üzerinde bunu düzeltmenin bir yolu varsa öğrenmek isterim.

Gönderildi : 09/01/2010 12:31

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Ooooh! Mangalda sucuklar da tamamdır [:D]

ifyourunmeikissyou.reg

Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi Sürüm 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"RunOnceHasShown"=dword:00000001

"RunOnceComplete"=dword:00000001

Koley gele

Gönderildi : 09/01/2010 12:44

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Süper olmuş çözüm, afiyet olsun [:)]

Gönderildi : 09/01/2010 13:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kendin pişir kendin ye [:D]

Sorun Internet Explorer 7'den kaynaklanan bir bug tespit ettiğim kadarıyla. Internet Explorer 8 yükleyince sorun düzeldi. Ancak yine de Internet Explorer 7 üzerinde bunu düzeltmenin bir yolu varsa öğrenmek isterim.

IE7 de böyle bir bug bulunmakta. Geri bildirim için teşekkürler. 

Gönderildi : 09/01/2010 23:24

Paylaş: