ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Ajanda Eğitim Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Outlookta pop3 hesabına gelen mail görünmüyor

Son Mesajınız 09-18-2009, 20:25 zombie tarafından gönderildi. 5 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  09-14-2009, 0:49 121973

Outlookta pop3 hesabına gelen mail görünmüyor

Merhabalar şirket yapımızda;

Sbs 2003, Exchange 2003, İsa 2004 bulunmakta ve mail hizmetini kendi serverımız üzerinden vermekteyiz toplamda 5 adet mail adresimiz var, yeni kullanıcı işe başladığından qwerty@qwerty.com ve xxx@qwerty.com adında 2 adet mail adresi açmam istendi.

Bende active directory üzerinden bu kullanıcıları açıp mail adreslerini oluşturdum (Zaten otomatik oluşturuyor) kullanıcının bilgisayarında outlookuna qwerty@qwerty.local exchange hesabını qwerty@qwerty.com ve xxx@qwerty.com pop3 hesaplarını kurdum.

Local exchange hesabı kurulu olan kullanıcının gelen mailllerini görebiliyorum yani qwerty@qwerty.com' unkileri fakat 2. olarak kurduğum exchange local hesabı kurulu olmayan sadece pop3 hesabı kurulu olan xxx@qwerty.com hesabına gelen maillleri göremiyorum, bu hesaba owa'dan eriştiğimde gelen mailleri gözüküyor aynı şekilde başka profil oluşturup xxx@qwerty.local exchange hesabını outlooka kurduğumda da görebiliyorum. Ben bu hesabı pop3 hesabı olarak eklediğimde neden gelen mailleri göremiyorumdur sizce?

Not: Bu hesabı başka bilgisayarlara da kursam yine aynı sorun devam ediyor, hesabı kaldırıp yeniden olşturmayı denedim ve ana makineyi yeniden başlattım.

Mevlüt
  •  09-14-2009, 11:27 122023 Cevap 121973

Cevap : Outlookta pop3 hesabına gelen mail görünmüyor

Merhaba ; hıc mı maıl gelmıyor yada hata olarak ne veriyor ??
    İzleri takip etmek sizi hiçbir zaman öne geçirmiycektir !!!
  •  09-14-2009, 15:56 122088 Cevap 122023

Merhabalar, mail geliyor owa da gözüküyor, exchange local hesabını kurduğumda da mailli görebiliyorum ama exchange local hesabını kurmayıp sadece pop3 hesabı olarak tanıttığımda gelen maili outlooktan göremiyorum herhangi bir hata iletiside almıyorum, teşekkürler. Diğer mail hesaplarım normal çalışmaktadır.
    Mevlüt
  •  09-18-2009, 1:07 122777 Cevap 122088

Arkadaşlar sorunum devam ediyor yardımcı olabilecek olan var mı?
    Mevlüt
  •  09-18-2009, 9:29 122815 Cevap 122777

merhabalar

pop3 ile aldığınız mailleri nereye teslim ediyorsunuz?

exchange kullanıcı mailboxına mı yoksa pst dosyasına mı?

kolay gelsin

Mümin ÇİÇEK

Tecrübe, bilginin anasıdır. Bilgi en değerli hazinedir!

•  09-18-2009, 20:25 122965 Cevap 122815

Merhabalar Mümin bey maillerimiz kullanıcıların mailbox'unda duruyor. daha önceden açılmış olan mail adresleri sorunsuz çalışıyor ama yeni açtığım mail adreslerinde bu sorun var. Teşekkürler...

Firmamızda her kullanıcının 1 adet mail adresi var bu mail adresleri mailbox olarak tutuluyor ayrıca daha önceden açılmış ortak mail adresleri var ve bu da kullanıcılarda pop3 olarak tanıtılmış durumda ve sorunsuz çalışıyor.

Bende gelen kullanıcı için bir şahsi mail adresi açtım ve istek üzerine ortak kullanılması için bir mail adresi açtım belirttiğim gibi sadece active directoryden kullanıcıyı oluşturdum sizinde bildiğiniz gibi mail box'u da otomatik oluşturuyor.

Bu işlemden sonra kullanıcının şahsi mail adresini outlookuna mailbox olarak tanıttım ona gelen mailleri görebiliyor.

Ama ortak mail adresini ek olarak pop3 olarak eklersem mail gönderebiliyor ama bu saferde gelen mailleri göremiyor.

Aynı şekilde ortak mail adresini exchange olarak eklediğimde yine o hesapta sorunsuz çalışıyor ama bu seferde kullanıcının mail adresini pop3 olarak eklemek zorunda kalıyorum durum böyle olunca bu hesap gelen mailleri göremiyor.

Sorun neden kaynaklanıyor anlamadım, active directoryden mail adresini oluşturduktan sonra yapmam gereken bir işlem varmı?

Ek olarak ana makinemiz şirket bünyemizde bulunuyor pop3 smtp'yi local adres olarak giriyorum (10.0.0.1 vb.)

Şimdiden teşekkürler hepinize kolay gelsin.

Mevlüt
RSS haberlerini XML olarak görüntüle