Forum

401 UNAUTHORIZED ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

401 UNAUTHORIZED hatası

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,600 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

İyi günler.

Ağdaki bazı bilgisayarlar WSS portalında Oturum Aç'a basınca Kullanıcı Adı ve Şifre sormadan 401 UNAUTHORIZED hatası veriyor. Ama bu bilgisayarlar için veya bu hatayı vermeyen bilgisayarlar için herhangi bir özel ayar yapmadım.

Gönderildi : 05/09/2009 15:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964

Merhaba

IE üzerindeki aşağıdaki ayarı değiştirmeniz gerekli 

anonim kalmış sorun bundan

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/09/2009 15:52

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Hakan bey bu ayara bakmıştım; hem kullanıcı adı soran bilgisayarda hem de sormayanda ayın şekilde yani "Otomatik oturum açma yalnızca Intranet bölgesinde yapılabilir" seçili.

Gönderildi : 05/09/2009 16:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sharepoint eğer kullanıcı kimlik doğrulama gerektiriyor ise ve kimlik sormadan bu hata sayfası çıkıyor ise olası tek sorun budur bana göre ama Emre hocamda bir yorum yapsın bakalım .

ek olarak ; bu site için eğer browserda şifre hatırla gibi bir özelliği kullanışsanız bunlarıda temizlemenizde fayda var.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/09/2009 17:32

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Sharepoint eğer kullanıcı kimlik doğrulama gerektiriyor ise ve kimlik sormadan bu hata sayfası çıkıyor ise olası tek sorun budur bana göre ama Emre hocamda bir yorum yapsın bakalım .

ek olarak ; bu site için eğer browserda şifre hatırla gibi bir özelliği kullanışsanız bunlarıda temizlemenizde fayda var.

"Parola Anımsa" tarzı bir ayarlama yapmadım çünkü ilk giriş denememde bu hatayı verdi.

Şu anda bir laptopa yeni sistem kurulumu yaptım. Onunla oturum açmaya çalıştığımda kullanıcı adı ve şifre soruyor -olması gereken şekilde- yani sorun şifre istemeyen PC'de olmalı diye düşünüyorum. Tarayıcı ayarlarını sıfırladım bu yüzden ama değişiklik olmadı ne yazık ki. Çözümü merak etmeye başladım.

Gönderildi : 05/09/2009 19:27

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Emre beyin başka mesaja cevap yazıp benimkisini boş geçtiğini görünce hırçınlaştım ve deli gibi "neden acaba" sorusunun cevabını aramaya başladım 🙂

Vee buldum. Ulaşamayan bilgisayardaki Internet Explorer -daha önceden ağda kurulu olan ve artık kullanılmayan ama hala aktif olan- proxy programını bağlanarak internete (ve diğer kaynaklara) erişiyor. Internet Ayarlarında bu ayarlamayı iptal edince artık kullanıcı adı ve şifre soruyor.

Bir problemin, bilinmeyen başka bir nedeni ve çözüm yolunun birilerine bir gün yardımcı olması dileğiyle...

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/09/2009 19:59

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Pardon ben sizin soruyu atlamışım. Kusura Bakmayın. Ama baksamda sanırım çözemeyecektim. Bu sorunu görmeden çözemezdik.

İyi Çalışmalar

Emre BALCI 

Gönderildi : 09/09/2009 19:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Emre beyin başka mesaja cevap yazıp benimkisini boş geçtiğini görünce hırçınlaştım ve deli gibi "neden acaba" sorusunun cevabını aramaya başladım 🙂

Vee buldum. Ulaşamayan bilgisayardaki Internet Explorer -daha önceden ağda kurulu olan ve artık kullanılmayan ama hala aktif olan- proxy programını bağlanarak internete (ve diğer kaynaklara) erişiyor. Internet Ayarlarında bu ayarlamayı iptal edince artık kullanıcı adı ve şifre soruyor.

Bir problemin, bilinmeyen başka bir nedeni ve çözüm yolunun birilerine bir gün yardımcı olması dileğiyle...

İyi çalışmalar.

Mert bey öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim

Emre hocam ve bizler son derece yoğun olduğumuz için her zaman tüm postlara yetişemiyoruz ondan bu tür durumlar olabilir.

Gönderildi : 09/09/2009 20:07

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

İyi çalışmalar.

Mert bey öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim

Emre hocam ve bizler son derece yoğun olduğumuz için her zaman tüm postlara yetişemiyoruz ondan bu tür durumlar olabilir.

Asıl ben geri dönüş için teşekkür ederim. İş temposunu hızlı yaşayan bir idareci olarak nasıl bir iş yaptığınızın farkındayım ve "geyik olsun diye" böyle bir şey yazdım ve ardından gülücüğü kondurdum ; sürç-i lisan ettiysek affola.

Her türlü emeğiniz için sonsuz teşekkürler.

Gönderildi : 12/09/2009 15:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederiz

iyi çalışmalar.[;)]

Gönderildi : 12/09/2009 17:35

Paylaş: