Forum

SharePoint üze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint üzerindeki STS_Config veritabanına bağlanamıyor hatası?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@onurkaramanli)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar; forumda yeterli arama yaptım mı bilemiyorum ama yazdığım başlıkla ilgili bir makale bulamayınca sormak istedim.

Aldığım hata "server name \SharePoint üzerindeki STS_Config veritabanına bağlanamıyor. Veritabanı bağlantı bilgilerini denetleyin ve veritabanı sunucusunun çalıştığından emin olun."

Hata ile ilgili microsoft bir makele yayınlamış. Okuduğum çeşitli forumlarda da hemen hemen bir çoğu aynı tekniği söylüyor. Ama microsoft tarafına bakınca sanki boş ver gitsin der gibi bir açıklama yapmışlar. Yani bu hata pek de önemli değil diyorlar. Ama ben bu hatayı her dakika alıyorum. Uygulama Günlüğüm bu hata ile dolu. Makaleler de adı geçen her tekniği denedim. Sorun zararsız olsada yine de bu sorundan kurtulmak istiyorum. Tecrübelerinize dayanarak bir de sizlere danışmak istedim.

Gönderildi : 07/07/2009 17:42

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

network user kullanıcısına veritabanında yetki verin.

Gönderildi : 07/07/2009 20:51

(@onurkaramanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Onuda yapmış bulunmaktayım. Malesef bu konuda elim kolum bağlı. Denemediğim teknik kalmadı. Yinede teşekkürler.

Gönderildi : 08/07/2009 12:44

(@onurkaramanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

network user kullanıcısına veritabanında yetki verin.

"MICROSOFT SQL SERVER 2000 DESKTOP ENGINE" tekrar kurmayı denediğimde

"A strong SA password is required for security  reasons. Please use SAPWD  switch to supply the same. Refer to readme  for more details. Setup will now exit."

hatasını alıyorum.

Gönderildi : 08/07/2009 14:56

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Siz neyi kurdunuz? MOSS 2007 mi WSS 3 mü? SQL 2000 ise tüm en son services pack kurulumu. Eğer Express kullanacaksınız. SQL 2005  veya 2008 kullanırsanız daha iyi olacaktır.

Ayrıca verilen hatada SA şifresinin daha zor olması gerektiği.

Gönderildi : 08/07/2009 19:32

(@onurkaramanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü. SQL yeniden kuruldu.

Gönderildi : 09/07/2009 12:03

Paylaş: