Forum

bu iş istasyonu ile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız

19 Yazılar
17 Üyeler
0 Likes
15 K Görüntüleme
(@bohemian)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vista işletim sistemi kullanıyorum. kahve molası verdim ve bilgisyar başına geldiğimde oturumum kapanmıştı. Oturumu açmaya çalıştığımda şu hata ile karşılaşıyorum  " bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız " bunun sebebi ne olabilir.  Domain yapısından düştüğünü biliyorum ama sebebi neden kaynaklanır. Ayrıca Vista işletim sistemlerinde bu sorunu sıklıkla yaşıyorum. tam bir çözüm varmı bu konu hakkında.

Gönderildi : 29/05/2009 15:49

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

vistanın hangi versiyonu biraz açabilir miyiz konuyu

Gönderildi : 29/05/2009 16:51

(@Soner_Koca)
Gönderiler: 113
Estimable Member

YANLIŞ BİR ROLE VYEA PASSWORDEN KAYNAKLANIYODUR

http://support.microsoft.com/kb/q162797

Gönderildi : 29/05/2009 18:13

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam

Client üzerindeki Event Logs yönlendirme yapabilir. Bir göz atın derim.

Gönderildi : 29/05/2009 18:20

(@bohemian)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windosw vista business kullanılıyor. bilgisayar domain yapısında.

Gönderildi : 29/05/2009 21:54

selcukpeksen
(@selcukpeksen)
Gönderiler: 73
Estimable Member

bu sorunu bugun bende yaşadım çözüm nedir, fakat ben domaine baglı bir bilgisayara remote desktop ile erişip kullanıcı adı şifresini yazıp giriş işleminde bu hatayı alıyorum. çözüm nedir acaba?

Gönderildi : 13/08/2010 13:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/823659/tr  

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/08/2010 22:46

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Bu sorunla ilgili iki post bulabildim sitede fakat pek çözücü bir cevap göremedim. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar daha detaylı çözümlerini yazabilirler mi? Benim düşndüğüm şey, localdeki hesaba parola koymadan domaine dahil etmekten kaynaklanıyor.

Gönderildi : 04/10/2010 19:51

(@ilsar)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

client hesabı ile açtığınızda karşılaştığınız problemin çözümü; client eğer bir domain e üye ise ilk öncelikle pc veya notebook etki alanından çıkarılarak workgroup a alınır. Daha sonra sonra yeniden etki alanına dahil edilerek problem giderilmiş olur. Sebebi local admin şifresini belirlemeden makineyi domaine aldıysanız sonrasında bu uyarı ile karşılaşılmaktadır. Vista ve Win7 ultimate versiyonlarında sık karşılaşılmıştır.

iyi çalışmalar.

#Paylaştıkça çoğalan tek şey BİLGİ dir.#

Gönderildi : 23/01/2012 19:47

(@YusufAlkilic)
New Member

Çözüm yolu aynen uygulandı problem çözüldü. Teşekkürler

Gönderildi : 03/01/2013 13:43

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member

merhaba Benim basımada geldi,benden kaynaklanan bir hatadan dolayı oldu sanırım,domain ortamında aynı adda 2 pc olunca bu sorunu yaşadım,bu pc leri domainden cıkartıp yeniden aldıktan sonra ,herhangi bir sorun yaşamadım,karşılaştığım hata mesajı aynen başlıktaki gibiydi..

iyi günler

Gönderildi : 03/01/2013 20:20

(@AkinAkdeniz)
Gönderiler: 163
Estimable Member

Bazı yapılarda clinet ı domaine aldığımızda administrator hesabı pasif yapılabiliyor. Bu gibi durumlarda third party bir program kullanarak sorun çözelebiliyor. Ben hirens ile bu işlemi başarabildim. Konu kapanmış belki ama sadece bilgi olsun diye yazdım.

Gönderildi : 30/10/2013 16:35

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Aynı ağda 2 veya daha fazla pc ismi aynı olursa, active directory - computers kısmı karışır. ve bu clientlerde ilgili hata ile karşılaşılır. her pc nin ismi farklı olmalıdır. ayrıca client pc lerdeki yerel admin hesabına şifre verilmelidir..

Gönderildi : 15/02/2014 17:55

(@FATIHAKDENIZ)
New Member

Aynı sorunla bende karşılaştım.Sistemde aynı isimde olan bilgisayardan kaynaklanıyor.Etki alanından çıkarıp bilgisayar adını

değiştirdikten sonra tekrar etki alanına almanızla sorun çözülüyor. 

Gönderildi : 11/04/2015 12:33

(@birkanherdinc)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Merhaba,

client hesabı ile açtığınızda karşılaştığınız problemin çözümü; client eğer bir domain e üye ise ilk öncelikle pc veya notebook etki alanından çıkarılarak workgroup a alınır. Daha sonra sonra yeniden etki alanına dahil edilerek problem giderilmiş olur. Sebebi local admin şifresini belirlemeden makineyi domaine aldıysanız sonrasında bu uyarı ile karşılaşılmaktadır. Vista ve Win7 ultimate versiyonlarında sık karşılaşılmıştır.

iyi çalışmalar.

#Paylaştıkça çoğalan tek şey BİLGİ dir.#

Üstad bu güzel ve net cevap için ne kadar teşekkür etsem azdır. Diğer arkadaşlarda sağolsunlar güzel bir çözüm oldu

Gönderildi : 14/09/2015 12:11

(@MustafaPehlivann)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Selamlar,

Bende de aynı sorun oldu fakat şöyle bir durum var, lokal hesapla da log-in olurken aynı hatayı veriyor. Hatta bilgisayarı ağdan çekince de aynı hatayı veriyor. Hiçbir şekilde oturum açamıyorum.

Daha önce bu sorunu yaşayan var mı?

Teşekkürler.

Gönderildi : 10/07/2017 20:16

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Lokal hesapla oturum açmaya çalışırken,

bilgisayar adı\kullanıcı adı şeklinde veya,

.\kullanıcıadı şeklinde oturum açmayı deneyin.

Gönderildi : 11/07/2017 02:45

(@MustafaPehlivann)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Selam,

Evet, o şekilde deniyorum yine de aynı hatayı veriyor. Format atmaya karar verdim. Zaten yeni bilgisayardı.

Teşekkürler,

Gönderildi : 12/07/2017 19:47

(@selahattinacikgoz)
Gönderiler: 65
Estimable Member

Vista işletim sistemi kullanıyorum. kahve molası verdim ve bilgisyar başına geldiğimde oturumum kapanmıştı. Oturumu açmaya çalıştığımda şu hata ile karşılaşıyorum  " bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız " bunun sebebi ne olabilir.  Domain yapısından düştüğünü biliyorum ama sebebi neden kaynaklanır. Ayrıca Vista işletim sistemlerinde bu sorunu sıklıkla yaşıyorum. tam bir çözüm varmı bu konu hakkında.

Merhaba

Sorununuzun çözümü sysprep.exe olabilir.

Gönderildi : 22/08/2018 18:28

Paylaş: