Forum

Kişisel Klasör...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kişisel Klasörler Veri Dosyası Düzgün Olarak Kapatılmadı

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
3,211 Görüntüleme
(@BulentEROZ)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba microsoft outlook 2007 kullanıyorum(outlook 2003 kullandığımda da aynı sorun vardı,farklı pc lerde de) maillerimi alıyorum,outlooku normal şekilde kapatmama rağmen,bir sonraki açılışta 'kişisel klasörler veri dosyası düzgün olarak kapatılmadı.Bir sorun olup olmadığı denetleniyor' diyor. uzun bir denetlemeden geçiriyor.sonrasında açıyor neden kaynaklanır? yardımlarınızı bekliyorum.. teşekkürler Not: Scan pst ve yeni pst açıp denemelerimde başarısız oldu.

Gönderildi : 09/04/2009 14:34

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Mail hizmetlerinizi Exchange üzerinden local'den mi  alıyorsunuz ?

yoksa başka bir firma üzerinden  pop3 olarak mı alıyorsunuz?_

Normal bahsetmiş olduğunuz scanpst ve net pst creater işlemi yapılmakta ...

Genellikle arşiv dosya'larınızın hasar görmesi durumu göz önünde bulundurulursa kaynaklanılan sorun daha öncede yaşadığınız bir sorun ise sistem üzerinde denetleme yapmanızı tavsiye edeceğim 

---

Bir başka yapılacak işlem outlook 2007 de hesaplar penceresi içersinde mail account içeriğinin görüldüğü kısımın üst' tarafında onar butonu mevcut ordan account üzerinde onar'ma yapabilirsiniz.

Aynı sayfada
Pst arşiv'in kayıt yerini farklı bir dizin altında gösterip deneyin ...

http://office.microsoft.com/tr-tr/outlook/HA100758311055.aspx

Kolay Gelsin

Gönderildi : 09/04/2009 15:18

(@BulentEROZ)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exchange kullanMIyorum. Pst dosyasını diskte ayrı bir klasöre hatta usb bir diske almama rağmen değişklik olmadı. X bir pc deki outookta da aynı problemi yaptı (Mail hesabı olmadığı halde). sorun devam ediyor

Gönderildi : 11/04/2009 16:37

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Peki sistem yönetiminde her hangi bir hata kaydı var mı ?

Gönderildi : 12/04/2009 02:09

(@ErolYolsal)
Gönderiler: 7
Active Member

"Scanpst" ile dosyayı onar bazen işe yarıyor.

Gönderildi : 20/04/2009 15:27

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

NK2 dosyasının önce yedeğini bir kenara  alın ve sonra bu dosyayı silip outlooku tekrar başlatın.

Gönderildi : 20/04/2009 19:44

(@MuratISIKOGULLARI)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Merhabalar, yeni bir pst oluşturup eski pst dosyasını veri dosyası olarak ekleyin ve e-postalarınızı (gelen kutusu, gönderilmiş öğeler v.b.) yeni pst'nin içindeki posta kutusuna kopyalayın, bu pst yeni olduğundan büyük ihtimalle sorun düzelecektir. Bir de outlook'taki add-ins bölümünden outlook ile entegre çalışan program varsa onu devredışı bırakıp deneyin, bazen bu programlar outlook'u erken kapanmaya zorlayabiliyor ve bu tür sorunlar oluyor. (Araçlar, seçenekler, gelişmiş kısmında bir yerdeydi benim outlookumda da sorun olduğundan şu anda tam yerini yazamıyorum 🙂 add-ins yazar)

Gönderildi : 20/04/2009 22:18

Paylaş: