Forum

Acronis Universal R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Universal Restore

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@cesurdemirci)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Acronis Universal Restore ile ilgili makaleyi okudum fakat tam olarak anlayamadigim bir yer var bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Simdi acronis ile imajimizi aldik ve universal restore ile geri donmek istiyoruz ve islemi baslatiyoruz fakat acronis bize suruculeri o anda yuklemek isteyip istemedigimizi soruyor. Eger ben o anda yuklemek istiyorum dersem hangi suruculeri yuklemem gerekiyor kurdugumu makinanin suruculerimi ( network karti anakart driveri ekran karti gibi ) yoksa imaji aldigim makinanin driverlerinin icerisinden istediklerimimi kuruyorum. Sayet hayir sonra kuracam simdi istemiyorum secenegini isaretlersem yeni makineye nasil driver kuruyorum imaj tamamlandiktan sonra. yoksa basitce kurulumu yaptigim makinanin driver cd sini takip herzaman nasil yapiliyorsa o sekildemi kuruyorum.

Belki biraz karisik anlattim ama siz degerli hocalarimizin anlayacagini umuyorum.

Tesekkurler

Gönderildi : 19/12/2008 14:40

(@YalcinGurkan)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Merhaba,

Aynen dediğiniz gibi,tekrardan kurulum yaparken seçmezseniz windows üzerine nasıl kurulum yapıyorsanız o şekilde kuracaksınız..

Kolay Gelsin

Gönderildi : 19/12/2008 15:05

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Geçiş yaptığınız serverın sürücülerini gösterirseniz o kurulumda yüklüyor server açıldığında bir kere restart ediyorsunuz sürücüler aktifleşiyor. Diğer türlü kurmazsanız kurulumdan sonra sürücüleri tanıtmanız gerekiyor.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/12/2008 15:08

(@MuratIsmik)
Gönderiler: 35
Trusted Member

Teşekkürler Arkadaşlar..

Gönderildi : 02/01/2009 18:57

(@onurboztepe)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Arkadaşlar müşterim backup alırken image a parola vermiş daha sonra diski patlamış ve şimdi elinde sadece image içinde bulunan dataları var ama müsterim parolayı hatırlamıyor 🙂 image recover etmek için bu parolayı kaldırmanın bir yolu varmı acaba. teşekkürler.

Gönderildi : 16/01/2009 14:40

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Arkadaşlar müşterim backup alırken image a parola vermiş daha sonra diski patlamış ve şimdi elinde sadece image içinde bulunan dataları var ama müsterim parolayı hatırlamıyor 🙂 image recover etmek için bu parolayı kaldırmanın bir yolu varmı acaba. teşekkürler.

Parola hatirlanmadigi surece image uzerinde herhangi bir islem yapmaniz mumkun olmuyor.

--------------------
Acronis Support

We regret to inform you that it is impossible to restore or explore the
image that is protected with the password if the password is unknown.
Using passwords when you create an image is useful when there is a
possibility for other people to get the access to the image file with
some private data.

Gönderildi : 16/01/2009 16:15

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Parolayı hatırlamadıgınız sürece image i geri yazamaz yada içindeki dosyalara bakamazsınız.

Passwordu hatırlamanız dışında image i kullanmanızın yolu yok.

Gönderildi : 16/01/2009 16:50

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Parolayı hatırlayamazsanız yedekten dönemezsiniz.

Alternatif bir yol bilmiyorum ama ürününüz lisanslıysa Kavi bilgisayar ile iletişime geçin belki onlar size bir yol gösterebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/01/2009 00:40

Paylaş: