Forum

Yazıcı Paylaşım Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Paylaşım Sorunu

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
696 Görüntüleme
(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Laptop'tan masaüstü bilgisayara bağlı olan yazıcıyı laptopa paylaşım verirken kullanıcı adı ve şifre soruyor.kullanıcı adı ve şifreyi giriyorum.buraya kadar güzel her zaman yaptıgım şey ama normalde şifrenin altında parolayı anımsa ikonu olması gerekiyor.laptopta yok bu yüzden laptopu kapatıp açtıgım zaman yine yazcıya çıktı gitmiyorç.Parolayı kayıt etmediğim için.

Gönderildi : 18/12/2008 18:14

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba Masaütü bilgisayarınız AD üyesi mi?.

Gönderildi : 18/12/2008 18:33

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ewet AD üyesi

ayrıca bu problemi çözdüm şansa.şu şekilde:: klasör seçeneklerinden basit dosya paylaşımı işaretliydi.kaldırdım.bilgisayarı yeniden başlattım.çalıştırdan baglanacagım bilgisayarın ıp ini yazdım.şifre sormadan girdi.Ama bişey daha var keşke şifre sorarak ve parolayı kayıt ederek olsaydı daha iyi olurdu.Nedeni c'nin içinde önemli bir klasör var ve başka bilgisayarda bu ıp'yi yazarak oraya girebilir.parolayı kayıt ederek olsaydı.başka bir kişi kullanıcı adı ve şifreyi bilmezsse giremez..bunun için hala tam olarak çözmüş degilim.

Gönderildi : 18/12/2008 18:54

(@TuncaKAYGISIZ)
Gönderiler: 100
Estimable Member

önemli klasöre sadece girmesi gerekin kişiler için izin verin. Böylelikle istemediğiniz kişiler klasöre girme hakkı olmaz.

Gönderildi : 18/12/2008 20:21

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Merhaba,
Anladığım kadarıyla laptop ad dahil değil masaüstü dahil.

Laptop zaten dahil olamaz tahmin ediyorum içinde xp home kurulu. Altında parolayı anımsa seçeneğide pro da var home vers. yok.

Doğru tahmin ediyorum umarım. Kolay gelsin.

Gönderildi : 18/12/2008 20:32

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2 bilgisayarda workgroup üyesi ve masaüstünde pro kurulu laptopta hom kurulu dediğiniz gibi ozaman o yüzden şifre sormuyor.

Gönderildi : 13/01/2009 03:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

2 bilgisayarda workgroup üyesi ve masaüstünde pro kurulu laptopta hom kurulu dediğiniz gibi ozaman o yüzden şifre sormuyor.

Özgür Bey;

Lütfen ilk açtığınız postlarda  ayrıntı vermeye özen gösteriniz. Bizler sizin verdiğiniz ayrıntılar neticesinde sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ne kadar ayrıntı verirsenin çözüme o kadar kısa zamanda ulaşırsınız.

Gönderildi : 13/01/2009 11:31

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Laptop'tan masaüstü bilgisayara bağlı olan yazıcıyı laptopa paylaşım verirken kullanıcı adı ve şifre soruyor.kullanıcı adı ve şifreyi giriyorum.buraya kadar güzel her zaman yaptıgım şey ama normalde şifrenin altında parolayı anımsa ikonu olması gerekiyor.laptopta yok bu yüzden laptopu kapatıp açtıgım zaman yine yazcıya çıktı gitmiyorç.Parolayı kayıt etmediğim için.

laptop'da parolayı anımsa olmamasının nedeni home edition bir windows yüklü olmasından kaynaklanıyor. bir adet bat dosyası yaparak ve bunu başlangıça koyarak sorunu çözebilirsiniz. bat dosyasının içeriği ise;

eğer masaüstü pc eğer AD üyesi herhangi bir ad kullanıcısının bilgilerini kullanarak bu bat dosyasını oluşturalım.

net use \\computername /user:domainname\kullanıcıadı şifre

Eğer masaüstü pc AD üyesi değilse o makine üzerindeki bir kullanıcıadını kullanacağız.

net use \\computername /user:kullanıcıadı şifre

\\computername ile ilgili olarak da dns sorunu olmasına karşın ilgili makinenin ip adresini \\ipadresi olarak da deneyiniz.

İyi Çalışmalar

Not: Amma hızlı bir foruma sahipiz 🙂 cevap yazarken 4-5 cevap araya sıkışmış 🙂

Gönderildi : 13/01/2009 12:30

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim ahmet bey.şuan dediğinizi uygulamdım ama tahmin ediyorum bu şekilde sorun çözülür.yani sizin dediğiniz, bilgisayar her açılışında ms-dosdan otamatik paylaşım verecek düşünmem lazımdı bunu.

Gönderildi : 14/01/2009 11:17

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Rica ederim. Geri dönüş bildirimi yaparsanız aynı sorunla ileride karşılaşan arkadaşlara yardımcı olur.

İyi Çalışmalar,

Gönderildi : 14/01/2009 12:41

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

biraz geç oldu ama olsun...ahmet bey dediğiniz gibi bat oluşturdum çok iyi oldu teşekkür ederim sorun çözüldü..

Gönderildi : 18/04/2009 17:30

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 20/04/2009 14:44

Paylaş: