Forum

Unable to get IP Ad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unable to get IP Address

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle geçmiş bayramınızı kutluyorum.2 senedir aktif çalışan web sunucum son günlerde çalışmıyor. ns1.domain.com ping attıgımda cevap veriyor, ip den de cevap veriyor fakat alan adı ile ping veya webe erişmek istediğimde whois yaptıgımda unable to get ip address hatası veriyor. Yine yeni kurduğum dns serverda başka bir alan adı icinde geçerli. yine aynı hatayı alıyorum, ping cekemiyorum siteme erişemiyorum. Server 2003 kurulu ve son güncelleştirmeler yapıldı.sorun nerededir bir fikir yürütmek icin sizlere danışıyorum, teşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 15/12/2008 12:39

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

alan adı nedir ?

host eden makina kendi bünyenizdemi ?

dns server nerede ?

dns bilgilerinizi de paylaşın derim ona göre bir yanıt alabilirsiniz ?

Gönderildi : 15/12/2008 15:50

(@yasaryilmazer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

giremediğim alan adı : www.varyap.com.tr  nic.tr den ns ve ip ler dogru girilmiş. 

http://www.viewwhois.com/varyap.com.tr               burada ip cozuyor fakat siteye giriş yapamıyorum. 

name server kendim tutuyorum, firewall arkasında. web, dns, ftp izinlerini verdim. 

Gönderildi : 15/12/2008 17:17

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

** Domain Servers:
ns1.modavesaat.com
ns2.modavesaat.com

Varyap.com.tr için bu DNS sunucuları doğru mu?

Doğru ise ilgili zone altında www kaydı doğru web server'ı işaret ediyor mu? (www.varyap.com.tr için)

Web server doğru çalışıyor mu? Server local ağınızda ise, local ağ üzerinden web sayfasına erişilebiliyor mu?

Gönderildi : 15/12/2008 17:31

(@eroldursun)
Famed Member

alan adın çözümlenemiyor ki

localde ki dns de çözümleme yapılıyor mu bunu kontrol edermisiniz ?

local dns zone bilgilerini veriri misin ?

Gönderildi : 15/12/2008 17:41

(@eroldursun)
Famed Member

durum ne diye baktımda

domain sorununuz çözülmüş

geçmiş osun

Gönderildi : 18/12/2008 03:18

(@yasaryilmazer)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

site çalışıyor ama http://www.viewwhois.com/varyap.com.tr bu adreste ip cözemiyor. dns zone gerekli ayarları yaptım baska arkadaşlarada gösterdim bir problem bulamadık. Yalnız şirkette oldugu icin gün icerisinde firewall ve trafikten bir aksaklık oluyor. Şimdi ben webserveri guvenlik duvarı olmadan cıkarsam dogru olur mu? Hızlı olması açısından. Localde hic bir problemimiz yok. Sorun sadece dns. Zaten en nefret ettiğim sorunlardan. Bunun birde mail sorunu olacak, o daha zor bakalım hayırlısı. 

Gönderildi : 18/12/2008 05:10

Paylaş: