Forum

Acronics ve raid ca...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronics ve raid card sorunu...?

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,641 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bende raid 1 kullanıyorum ve acronics raid kartı görmediği için restore işlemini gercekleştiremiyor habit disk bulunamadı gibi bir uyar veriyor...
kullandığım işletim sistemi server 2003 ve 2008 bunlarda raid 1 ve raid 10 kom bi nasyonları mevcut fakat restore işleminde sistem yeniden başlıyor acronics yükleniyor ve sistemi restore edeceği sırada hata veriyor ve işlem gerceklesmiyor...
sorunun çözümünü bilen yardımcı olabilirmi acronics e dos altında nasıl raid kartı gösteririm...???

şimdidden teşekkürler....

Gönderildi : 06/12/2008 02:41

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

arayüzü hatırlamıyorum ama raid controller dirver yükleme ekranı olmalı

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/23/acronis-universal-restore.aspx

linkteki makalede bu ekranlar var

acronis versiyonu kaç ?

Gönderildi : 06/12/2008 03:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Acronis True Image Echo Server 9.5.8018 versiyonun denedim enson...

bir kaç versiyon daha denimiştim fakat sizin yollamıs oldugunuz makalede fark eetim raidleri yüklemişsiniz ben o bölümü atlıyorum sanırım ... şu an deneme sansım yok fakat yarın denicem size cevap yazarım son durumla ilgili..

ilginize tesekkürler.. 🙂

Gönderildi : 06/12/2008 03:23

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Makaledekileri yaptınız mı? Geri bildirimde bulunursanız sorunu çözmede yardımcı olmaya çalışalım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/12/2008 19:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

TEKRAR MERHABA...

ÖNCELİKLE SİZE BİLGİ VEREMEDİM KUSURA BAKMAYIN...

MAKALEDEKİ İŞLEMLERİ YAPTIM FAKAT İŞLEMLERİN ORTASINA GELİNCE SORUNUN BU OLMADIGANA VARDIM...

ŞİMDİ BENİM YAPTIGIM İŞLEMLERİ ANLATMAK İSTEYORUM...

YAPILANDIRACAGIM SEMADA...

6 ADET SERVER BULUNMAKTA BUNLARDAN 4 TANESİ İNTEL VE AYNI MARKA RAİD CONTTROLLERE SAHİPLER 2 TANESİ İSE FARKLI CONTROLLERLERE SAHİP FAKAT BUNLAR ÜZERİNDE DENEME İŞLEMİ YAPAMIYORUM ÇÜNKİ KULLANIMDALAR...

ELİMDEKİ 4 ADET SERVERLARDA 1TANESİ ACRONİS İÇİN AYRILDI BUNUN ÜZERİNDE SERVER 2003 YAZILIMI VAR VE Acronis True Image Enterprise Server 9.1 ECHO KURULU...

ACRONİS OLARAK ADLANDIRDIĞIM SERVERIN 1 ADET HDD Sİ VAR VE RAİD OLARAK CALISMAMAKTA YANİ SATA MODDA BUNDA ONLİNE İMAGE ALABİLİYORUM VE RESTOREYİ YAPA BİLİYORUM.

DİĞERLERİNDE İSE İMAGE ALABİLİYORUM ( BELİRLİ BİR SAAT AYARLADIM OTO OLARAK YEDEK ALMAKTA ) FAKAT RESTORE İŞLEMİ YAPMAYA CALISTIGIM ZAMAN SİSTEM RESTORE İŞLEMİ İÇİN YENİDEN BAŞLIYOR VE ACRONİS YÜKLÜYOR İMAGE YÜKLEYECEĞİ SIRADA  "E000101F4: Acronis True Image Home has not found any hard disk drives." VERİYOR VE İŞLEM YAPMADAN YEDİDEN BASLIYOR...

BU SORUN İÇİN ACRONİS İLE İRTİBATA GECTİM BANA BİR LİNK GÖNDERDİLER VE SON VERSİYONUNU YÜKLEMEM GEREKTİĞİ BELİRTİLDİ FAKAT BUNU YAPTIM SORUNUM DEVAM EDİYOR...

YANLIZ ŞÖLE BİR İŞLEM DENEDİM USB BELLEĞİME ACRONİS İN BOOT DOSYALARINI YAZDIRDIM VE KENDİM MANUEL OLARAK RESTORE YAPMAK İSTEDİM ( DİGERLERİ Management Console ARACILIGI İLE YAPILIYORDU..) BU SEFER HDD GÖRDÜ FAKAT HDD LER RAİD 1 Dİ BUNLARI AYRI AYRI DİSKMİŞ GİBİ GÖRDÜ YANİ BUNUN RESTORE YAPTIM VE DOĞAL OLARAK SİSTEM ACILMADI...

BİRAZ ARAŞTIRDIM ANLADIĞIM KADARIYLA ACRONİS BAZI RAİD CONTROLERLAR İLE SORUN ÇIKARIYORMUS TABİ NE KADAR DOĞRU EMİN DEĞİLİM... SnapAPISetup.EXE GİBİ DOSYALAR İNDİRTİN DEMİŞLER BAZI FORUMLARDA FAKAT SORUN BUNLAR DEĞİL GENEDE DENEDİM... OLMADIDA ZATEN...

BUNUN BİR SORUN OLDUGUNU DÜŞÜNMÜYORUM MUTLAKA BİR YERLERDE YANLIS YAPIYORUM AMA NEREDE OLDUGUNU BİRTÜRLÜ BULAMADIM, BUNUN ÇÖZÜMÜ OLDUĞUNA EMİNİM FAKAT BİR TÜRLÜ BULAMADIM...

KISACASI SONDURUM BU, HALA ARASTIRIYORUM.... 

BU ARADA SİZİN İLGİNİZEDE AYRICA TESEKKÜR EDERİM...

Gönderildi : 15/12/2008 21:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

BU ARADA ONLİNE İMAGE ALIP OTO OLARAK BELİRLİ ZAMANLARDA YEDEKLEME İŞLEMİ YAPACAK FARKLI BİR PROGRAM VAR MI?

YANİ ACRONİS ALTERNATİFİ...???

Gönderildi : 15/12/2008 21:41

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba Kullandığınız serverın Markası,modeli ve raid kartının markası nedir ?

Gönderildi : 15/12/2008 23:59

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

symantec backup exec kullanıyorum

memnunum acronise artı olarak farklı donanıma taşımak için lisans almaya gerek yok (acroniste universal restore vardı ya)

Gönderildi : 16/12/2008 00:45

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

BU ARADA ONLİNE İMAGE ALIP OTO OLARAK BELİRLİ ZAMANLARDA YEDEKLEME İŞLEMİ YAPACAK FARKLI BİR PROGRAM VAR MI?

YANİ ACRONİS ALTERNATİFİ...???

Büyük harflerle yazmayalım.

http://www.cozumpark.com/forums/21/ShowForum.aspx

Gönderildi : 16/12/2008 03:02

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Restore yapmadan önce raid yapısını yapılandırıp restore işlemini yapmayı denediniz mi?

Not: Restore için bir boottable media oluşturun ve onunla yapın.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/12/2008 14:07

Paylaş: