Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 yüklü Server göçtü

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba değerli hocalarım,

Elimde ibm x3650 sistem üzerinde yüklü windows server 2003 ve exchange 2003 makine vardı elektrikler gitti ve geldğinde sekronizasyon yapıyordu bilgisayar. Sistem raid 5 ama senk bitmeden takıldı alet. Açmaya çalıştım açamadım boot etmedi. server 2003 yazısında kaldı ne yaptıysam olmadı. elimde 2 gğn öncesinin sistem sstat ve ile beraber full ntbackup ı var. ne yapmam lazım sisteme format attım tekrar kurdum bundan sonraki adımlarım ne olmalı acil yardımlarınızı beklıyorum.

Saygılar,

Gönderildi : 01/12/2008 15:49

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sn.Thor1977;

Forum Kuralları 7 - Gönderdiğiniz iletilerdeki başlıklar sorunları ifade edecek şekilde
yazılmalıdır. Aksine  "çok acil, help, yardım, lütfen acil yardım vb.."
başlıkları olan iletileri mümkün olduğunca kullanmayınız. Kullandığınız
takdirde tarafımızdan konu başlığının değişmesi konusunda
uyarılacaksınız eğer 30dk içinde değiştirmez iseniz tarafımızdan
değiştirilecektir.

Buna istinaden öncelikle postunuzun başlığını değiştirmenizi rica ederim.

Gönderildi : 01/12/2008 16:04

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba thor1977,

Lütfen Forum Kurallarını dikkate alarak Konu başlığı yazalım. En kısa süre içinde Konu başlığını anlaşılır şekilde yazarsanız daha uygun olacaktır. Sorununuza gelince, eğer sisteme format attıysanız elinizdeki yedekleri restore etmeniz gerekiyor. Anladığım kadarıyla exchange i de yeniden kurdunuz. Restore ettiğiniz Exchange DB leri System Manger üzerinden tanınmlarsanız sorun kalmayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2008 16:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Exchange server ı yenıden kurdum ama exchange ı tekrardan kurmadım. ntbackup ıle full backup almıştım onadan geri dondum. System state ı ayrı data baselerı ayrı backuplamıştım. Şu an tek sorun imapi.dll hatası verıyor exchange system manager e gırınce. bakalım daha fazla ne gıbı sorunlar olacak. bu arada data base ı daha yenı restore edıyorum.

Gönderildi : 01/12/2008 18:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Mailboxstore'u mount edemıyorum ne yazıkki. Diğer hersey normal.

Gönderildi : 01/12/2008 18:35

(@mustafakilic)
Prominent Member

Başka bir server üzerine yeni işletim sistemi ve yeni exchange kurup, exchange db leri oraya taşıyın. orada mount edip çalıştırın. Aldığınız backupla ilgili bir sıkıntı olabilir.

Gönderildi : 01/12/2008 18:54

(@mustafakilic)
Prominent Member

verdiği hata mesajı varmı? event kayıtlarında neler görünüyor?

Gönderildi : 01/12/2008 18:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ne yazıkkı olmadı remove ettım organızatıon u yenıden kurdum fakat bu sefer outlook ta eklerken userları tanımıyor. eşleşmıyor dıyor. pfff...

Gönderildi : 01/12/2008 22:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

edb yi pst ye cevıren bır program bılenınız var mı acaba ? daha dogrusu extract eden.

Gönderildi : 01/12/2008 22:25

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Sayın thor1977,

Bizim en büyük özelliğimiz bu tür meselelerde soğuk kanlı olmamız. Sizi çok iyi anlıyorum bir firmanın mail serverının çökmesi çok büyük bir felakettir. Ancak yapacak birşey yok, soğuk kanlı davranmazsanız bir sürü geri dönülemez hata yaparsınız ki yapmışsınız, organization ı uçurmuşsunuz.

system state, exchange backup ne zaman alındı aynı makine üzerindemiler bunları bilmemiz gerekliydi yardımcı olurduk.

şuan yapabileceğiniz en iyi iş, sıfır bir exchange kurup domain e dahil etmek kullanıcıları üzerine almak. ve mail alışverişinin sağlıklı olup olmadıgını kontrol etmek eğer evet ise, edb ve log dosyalarını yeni exchange server a kopyalayın, system manager üzerinde yerini gösterin ve server ı restart edin.

çözüm olmaz ise

Power Control isimli yazılımı kullanarak mailbox database ini (edb) pst olarak çıkarabilirsiniz.

Gönderildi : 01/12/2008 23:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Deneyeceğim. System state ve mail backuplarını makineye kopyaladım ve restore ettim ama olmadı şimdi yapacağım şey sıfır kurmak ve pst olarak extract edip exmerge ile import etmek.

Gönderildi : 01/12/2008 23:56

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

system state dönmeden sıfır sisteme exchange backup ını dönün birde öyle deneyin bakalım

bundan sonra en son yönteme geçmenizi tavsiye ederim.

sonuçtan bizi haberdar ederseniz seviniriz.

Gönderildi : 01/12/2008 23:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sıstemı sıfırdan kurdum herseyı sıfırdan yaptım. database ı pst olarak yedeklemıstım onu yenıden exmerge ıle ıcerı gomdum.

İlginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/12/2008 19:28

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Rica ederiz,

sistemin çalışır vaziyette olmasına sevindim.

Gönderildi : 02/12/2008 19:48

Paylaş: