Forum

Nereden Başlamalı?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nereden Başlamalı?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba...

Ben bir kamu kuruluşunda Bilgi-İşlem görevlisi olarak görev yapmaktayım. Tek tek sistemlerde sorunları halledebilecek kadar bilgiye sahibim. ama network konusunda hemen hemen hiçbirşey bilmiyorum. Ne yapmamı, nerden başlamamı tavsiye edersiniz?

Gönderildi : 25/11/2008 20:45

(@Anonim)

Merhaba,

Bence ilk olarak çalıştığınız alt yapının dökümantasyonunu yaparak işe başlıyabilirsiniz.Kaç tane Subnet var.Hangi subnet ve Ip konfigürasyonunda hangi makinalar çalışıyor.Switch-Router kullanımı.Katlar arası hatların durumu nedir..vsss bu soruları çoğaltabiliriz.

Gönderildi : 25/11/2008 21:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlginize çok teşekkür ederim.Ben genel anlamda ağ ve internete bağlanma mantığını kastetmiştim. Ama yine de çalıştığımız yerdeki ağ topolojisi yönünde yaralı bir cevap verdiniz. Teşekkür ederim Serhad Bey.

Gönderildi : 26/11/2008 20:38

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Bazı programlar aracılığıyla genel serverların performansını, switchlerinizin durumunu, internet hatlarınızındaki yoğunluğu vs kontrol edebilirsiniz.

Örn: Opmanager, Cacti, Mrtg vs

Gönderildi : 26/11/2008 20:50

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

İlginize çok teşekkür ederim.Ben genel anlamda ağ ve internete bağlanma mantığını kastetmiştim. Ama yine de çalıştığımız yerdeki ağ topolojisi yönünde yaralı bir cevap verdiniz. Teşekkür ederim Serhad Bey.

Sn.Afa;

"Ben genel anlamda ağ ve internete bağlanma mantığını kastetmiştim" cümlenizi biraz daha açarsanız size daha çok yardımcı olabiliriz.Bu şekilde konu çok geniş bir alan kaplamaktadır. Eminimki cevap veren arkadaşlarımda benim gibi düşündüklerinden size ilk etapta ne yapmanız gerektiğini yazmışlar. Bence tam olarak ne istediğinizi açık açık yazarsanız size daha faydalı bilgiler verebiliriz.

Gönderildi : 27/11/2008 11:20

Paylaş: