Forum

veeam backup & ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam backup & replication 7

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,443 Görüntüleme
(@sametileli)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar 

belki sorulmuş olabilir fakat konular arasında göremedim açıkcası. şirketimizde mevcut kullandığımız veeam 7 var. daha öncesinde yedeklerimizi qnap nas storage e iscsi disk olarak yedekliyorduk. başımıza gelen bir crypolocker vakası sonrasında bu durumu değiştirmek istiyorum. veeam backup ta qnapı ftp olarak gösteremedim. bunun bir yöntemi var mı bilmiyorum . konu açmakta ki amacım qnap ı veeam e alternatif olarak nasıl gösterebilirim. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. iyi çalışmalar herkese

Gönderildi : 03/07/2018 17:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Çözüm bu değil ama çözüm offsite bir backup yani her türlü bu tarz saldırılar gelişiyor bu nedenle off site backup çıkmadığınız sürece ftp de olsa oraya da ulaşacaklardır emin olun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/07/2018 02:58

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

veeam tarafında repository olarak ftp alanı ekleyemezsiniz.

benzer bir talep için portal üzerinde post mevcut, inceleyebilirsiniz.

https://www.cozumpark.com/forums/thread/529046.aspx

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/07/2018 03:52

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Çözüm bu değil ama çözüm offsite bir backup yani her türlü bu tarz saldırılar gelişiyor bu nedenle off site backup çıkmadığınız sürece ftp de olsa oraya da ulaşacaklardır emin olun.

merhaba,

veeam tarafında repository olarak ftp alanı ekleyemezsiniz.

benzer bir talep için portal üzerinde post mevcut, inceleyebilirsiniz.

https://www.cozumpark.com/forums/thread/529046.aspx

ayrı ayrı ikinize de teşekkür ederim hocam gayet aydınlatıcı oldu. maliyetinden dolayı şirket uzak disk , bulut , uzak yedeklemeye karşı. kendimce alternatifler arıyorum. 

turan hocam ilgili gönderdiğiniz linkteki konudaki son mesajınız hakkında bir pm atmıştım bu konu ile alakalı olarak biraz detay verebilir misiniz veya varsa kaynak rica edebilir miyim diye. 

benim için geriye tek seçenek kalıyor offline yedekleme teşekkür ederim destekleriniz için eğer mümkünse iki konu birleştirilebilir. saygılarımla 

Gönderildi : 04/07/2018 11:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Samet bırak o zaman şifrelenmeye devam etsin şirket, ne demek istemiyor, bu bir tercih değil artık zorunluluk.

şifreleme yemiş bir şirket nasıl oluyorda böyle bir lüks' e sahip oluyor? Kendi şirketin mi bilmiyorum ama bana danışmanlık için gelse ne haliniz varsa görün derim.

Not: Sakın demeyin şimdi ya parası yoksa ne yapsın? Bulut yedek para değil, hiç olmadı bir external disk i şifreler her akşam ona alır onu da akşam fişinden çeker ( tabi bu hayal bunu planlayıp yapan her 100 kişiden 2 si başarılı oluyor )

Özetle artık yöneticilere, patronlara biz IT sektörü çalışanları olarak bazı şeyleri öğretmek zorundayız yoksa aksi halde 3. Dünya ülkesi gibi böyle saçma sorunlar ile vakit kaybederken millet mars' a gidiyor, lütfen endüstri standartı ne ise onu söyleyin patron yok istemiyor mu o zamna verin şifrelenir ise hiç sana gelmesin.

Dersen ki benim şirketim patron beni kovar o zaman da tırmalayama devam tabi sonuçta ekmek parası bir şey diyemem ama yazık zamanına.

Gönderildi : 04/07/2018 14:11

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Hocam, Veeam Diske alınan yedeklerin kopyasını Tape'e yazabiliyor. Tape Backup ünitesi alamaz mısınız? En azından Tape'ler firma dışına çıkartılır. Üniteye takılı olmadıktan sonra zaten uzaktan birşey yapılamaz da ;-))

Gönderildi : 04/07/2018 14:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Adam bulut backup için para yok dedi tape unitesi hayal bence 🙂 bu gün Dünyada ki en ucuz off site backup yöntemi ama yerel oyuncular ama global buluttur. 

Alın size kampanya

http://kampanya.cozumpark.com/kampanya/19/simdi-sunucularinizi-bulutta-yedekleme-zamani-

Gönderildi : 04/07/2018 14:48

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam pm lere bakıyor musunuz bilmiyorum  ama bir pm attım kısa bi özet ve açıklama mahiyetinde teşekkür edeirm anlayışınız için iyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/07/2018 16:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gördüm, evet çok istisna durumlarda oluyor 🙂 Geçmiş olsun diyorum.

Gönderildi : 04/07/2018 17:13

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tesekkur ederim hocam anlayışınız ve sabrınız için çok teşekkürler.

Gönderildi : 04/07/2018 17:14

Paylaş: