Forum

Çoklu İşlem

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çoklu İşlem

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
911 Görüntüleme
(@AliErdogan)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar C# da geliştirdiğim projemde SQL kullanıyorum ve procedurelerle işlemlerimi gerçekleştiriyorum fakat testlerde şöyle bir durum ile karşılaştım.

Aynı anda localde, aynı VT nını kullanan iki programda aynı işlemi gönderdiğim de Vt sadece bir bilgisayara cevap veriyor ve diğer bilgisayarın sql işlemleri gerçekleşmiyor. Aynı zamanda Kullandığım Triggerlardan da bir cevap gelmiyor. 

Burada yapmam gereken nedir ? Multithread mı kullanmam lazım yoksa Sql den farklı bir ayarla bu nu halledebilir miyim ? 

İyi Çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 02/04/2018 12:47

(@serkanates)
Gönderiler: 1274
Üye

Multithread farklı bir olay. Aynı anda birden fazla thread çağırmak için kullanıyoruz. Sizin durumunuz sanki transaction ile ilgili görünüyor. Birinci istemci bir transaction başlatıyor ve sonlanana kadar diğer istemciler işlem yapamıyor gibi görünüyor. İlk etapta Transaction yönetiminizi gözden geçirmenizi tavsiye edeceğim.

Gönderildi : 02/04/2018 13:40

(@AliErdogan)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Multithread farklı bir olay. Aynı anda birden fazla thread çağırmak için kullanıyoruz. Sizin durumunuz sanki transaction ile ilgili görünüyor. Birinci istemci bir transaction başlatıyor ve sonlanana kadar diğer istemciler işlem yapamıyor gibi görünüyor. İlk etapta Transaction yönetiminizi gözden geçirmenizi tavsiye edeceğim.

Peki şuan da açık bir transaction 'ın varlığını kontrol edebilir miyiz bir bilginiz var mı ? 

Gönderildi : 02/04/2018 17:12

(@serkanates)
Gönderiler: 1274
Üye

Aşağıdaki link yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar.

https://docs.microsoft.com/en-us/sql/relational-databases/system-dynamic-management-views/sys-dm-tran-active-transactions-transact-sql

Gönderildi : 06/04/2018 12:01

Paylaş: