Forum

Aruba Acces pointte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aruba Acces pointte LDAP yapılandırması nasıl yapılabilir

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@GokhanErarslan)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Aruba marka AP kullanmaktayım.

Mevcutta bulunan Active Directory de bulunan kişileri bu accespointlerden LDAP doğrulaması ile internete çıkartmak istemekteyim.

Active Directory üzerinden kayıt olmayan kullanıcıların internet ağına ulaşamamasını istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 22/03/2018 17:15

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Selamlar,

Aruba marka AP kullanmaktayım.

Mevcutta bulunan Active Directory de bulunan kişileri bu accespointlerden LDAP doğrulaması ile internete çıkartmak istemekteyim.

Active Directory üzerinden kayıt olmayan kullanıcıların internet ağına ulaşamamasını istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Hocam Selamlar,

Aruba AP'lerin için controller var mı ? Yoksa instant modda mı kullanıyorsun ?

802.1x ile bu istediğini yapaiblirsin.8021.x switch tarafında ok ve radius sunucu ayarlarında ok ise aruba için aşağıda şekilde yapabilirsin;

1. Security-Authentication Server- Buraya radius sunucunu ekle 2 taraflı kullanılacak shared key (radius ve Aruba ) girilecek

2. Daha sınrasında SSID üzerinden doğrulama yapabilmen için;SSID edit - Security - Enterpriese - Authentication server1 ( Radius sunucu seç) - Authentication survivability: enabled Bu işlemlerden sonra doğrulamayı radius sunucundan yapacaktır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/03/2018 19:19

(@GokhanErarslan)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

İnstant modda kullanıyoruz.

İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/03/2018 19:32

Paylaş: