Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

farkli bir domaine kayıtlı sanal sunucuyu yeni domaindeki vcenter'e kayıt etmek? ve backup?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@sametileli)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhabalar 

mecburi bir sebepten dolayı domain değişikliği vcenter kurulumu ve veeam backup kurulumu yapmak zorunda kaldım. sistemimi çalıştırdım stabilizelerini yaptım fakat bir sıkıntım var.. sanal sunucularımdan bir tanesinde oracle kurulumu ve bunu yeni domainime bazı sebeplerden dolayı taşıyamıyorum. sıkıntım şu vcenteri yeni domainde kurduğum için oracle sunucum eski domainde kaldı veeam backup kullanıcı adı ve şifresini yeni domain controller üzerinden çektiği için oracle sunucumu yedekleyemiyorum. eski domaini vcenter üzerine tanımlayabilir miyim. yapabilirsem bunu nasıl yaparım. yol gösterebilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim. en geç gece yarısına kadar oracle sunucumu yedeklemem gerek şiddet ve dehşetle sizden gelecek cevabı bekliyorum.

Gönderildi : 30/01/2018 13:42

(@zaferisik)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba

Eski domaini vcenter'a tanımlamanız için gerçekte bir AD sunucusu olması lazım. yoksa DNS suffix gibi ekleyemezsiniz.

Veeam'de oracle için credential (eski domain) tanımladığınızda ne oluyor?

Gönderildi : 31/01/2018 17:07

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

zafer hocam merhabalar 

eski AD sunucusu fiziksel sunucu olarak aktif ve çalışır vaziyette tutuyorum zaten sadece yeni AD sunucusunu farkli bir fiziksel sunucuya kurdum eski AD yi gösteremediğim için yetki alamayı yedekleme hatası veriyor.

1/31/2018 10:57:49 AM :: Processing 'W08R2ORACLEDB' Error: VSSControl: -2147212300 Backup job failed.
Cannot create a shadow copy of the volumes containing writer's data.
A VSS critical writer has failed. Writer name: [Oracle VSS Writer - PROD]. Class ID: [{26d02976-b909-43ad-af7e-62a4f625e372}]. Instance ID: [{b50f87e1-51c4-4f02-b6a6-11d52779aed2}]. Writer's state: [VSS_WS_FAILED_AT_PREPARE_BACKUP]. Error code: [0x800423f4].

hata mesajı bu 

Gönderildi : 01/02/2018 01:01

(@zaferisik)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba

Vcenter versiyonunuz nedir. 

Gönderildi : 01/02/2018 12:29

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

vsphere 5.5 hocam

Gönderildi : 01/02/2018 12:37

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam sorunu çözdüm başına gelecek arkadaşlar için paylaşıyım 

vcenter ı web client üzerinden administratorhesabı ile açıp administration tabından configuration tabina gelip identity sources  tabında + işaretine tıklayıp active directory as a ldap server dedim

name kısmına domain adımı
base dn for users kısmına dc=domain,dc=local 
domain name: domain.local
domain alias: domain
base dn for group: dc=domain,dc=local
primary server: ldap://<eski vcenterin ip adresi>

username : domain\administrator
password: eski domain administrator şifresi

olarak girdim burada domain yazdığım yer eski domain adıydı benim yeni domainimi otomatik atadığım için eski domaini de bu şekilde ekleyip permissionlardan eski domain administrator hesabıma yetki verdim ve eski domainimde olan oracle sunucumu eski domain administrator hesabımı atadım yedekleme işlemi henüz başarılı olmadı vss writers hatası verdi ama bunun yedek alamadığım durumda vcenter üzerinden snapshot aldığım için olduğunu düşünüyorum snapshotu silip oracle sunucusunu yeniden başlatıp denemeyi düşünüyorum. başarılı olursa bu yorumu editlerim teşekkür ederim herkese

Gönderildi : 01/02/2018 21:08

Paylaş: