Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam backup access denied hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,257 Görüntüleme
(@sametileli)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

windows sürümü yükseltmesi sebebi ile 2008 r2 kurulu vcenterimizi 2012r2 ye yükselttim ve vcenter yapılanmasını tekrar oluşturdum. vcenter çalışmasında herhangi bir problem yok fakat veeam backup ile yedek almaya kalktığım zaman access denied hatası alıyorum eski yedeği siliyorum yeni yedek oluşturuyorum resimdeki gibi hata alıyorum yardımcı olur musunuz. bir diğer hususta vcenter ı yeni domain controllere aldım fakat kullandığımız erp programın oracle db si hala eski domainde veeam backup ile onun yedeğini almaya çalışırken kullanıcı adı ve şifresini giremiyorum eski domain adresini veeam backup a nasıl göstereceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 26/01/2018 13:24

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Veeam erişim hatası veriyor. 

Veeam arayüzü içinde vcenter eklerekn yada backup infra eklerken user pass bölümü var arada user pass bilgilerini dğeiştirip denermesin.

Ayrıca DNS recordlarınıda kontol et genelde Veeam isimden gider ip den değil o yüzden de user pass hatası alıyor olabilirsin. 

Koay gelsin.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2018 14:57

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

öncelikle teşekkür ederim hocam verdiğin yanıt için dns ayarlarında ilgili ip adreslerini isime yönlendirdim nslookuptan baktığımızda isim sorgulamasında ilgili ip adreslerini veriyor user pass kısmını değiştirdim yeni domainin admin ve şifresini yazdım yine olmadı vcentere kaldırıp deneyim dedim ama kullanılıyor diyor bütün backup job ları iptal edip veeam backup a yeni  vcenterı  tanıtmayı deneyeceğim inşallah başarabilriim 

teşekkürler ve kolay gelsin

edit: tanıttığım vcenteri ve eski yedeklerin tamamını kaldırdım. tekrar tanıttım dns ayarlarını kontrol ettim. stabil repositories ve proxiesi kaldırdım tekrar kurdum sonuç aynı olumsuz veeam backup esxi ları sorunsuzca görüyor çalışan makinalarıda görüyor onlardan yana hiç sorun yok qnapta sorun olabilir diye değiştirdim sonuç aynı.. 🙁

Gönderildi : 26/01/2018 15:15

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba

ilgili soruna ne yaptıysam çözüm bulamadım. sorun veeambackup programındaydı db kaldırdım tekrar kurdum regeditdeki kayıtlara kadar sildim hiçbirşekilde bu hatanın çözümü olmadı. bende tekrardan temiz bir windows 2012 r2 kurulumu yaptım veeam backup ı kurdum qnap a kadar herseyi formatladım simdi yedekleme yapıyor. çözümü bu şekilde bulabildim ancak. teşekkür ederim ilginize.

Gönderildi : 29/01/2018 13:53

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Geri bildirim için teşekkürler.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/01/2018 11:08

(@sametileli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

rica ederim hocam bu arada bütün videolarınızı izledim bu sorunuma çözüm ararken 🙂 aslında sormam gereken bir iki soru var ama pm atamıyorum mesaj sınırımdan dolayı artık sorumu ilgili bölüme konu olarak açacağım forumda bulamadım çünkü ..

Gönderildi : 30/01/2018 13:25

Paylaş: