Forum

Unifi UAP LR Access...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unifi UAP LR Access Point En Doğru Montaj Yöntemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,163 Görüntüleme
(@ismailYordenikli)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Çalışmakta olduğum şirkette 6 kat için 6 adet Unifi UAP LR access point aldık ve kurulumlarını yaptım. Kablosuz ağ performansını arttırmak için kanal ayarlarını analiz edip ayarlayacağim.

Fakat bu cihazın kablosuz ağ performansını en iyi şekilde kullanmak için montajının nasıl yapılması gerektiği hakkında yardıma ihtiyacım var.

Cihazların üzerinde anten yok bu sebeple, cihazı duvara mı yoksa tavana mı monte etmek gerekir.

Bu tarz cihazların en doğru montaj şekli nedir?

Gönderildi : 15/01/2018 13:31

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Merhabalar; 

Bu cihazları tavana monte etmek en doğrusu, fakat ortamın durumuda önemli bir faktör. Normal şartlarda boş bir alan ve tavanın tam ortasında AP montajı yaparsanız sinyal yayını her noktaya gidebilir.

Fakat bir yan duvara motaj yapıp en uc noktasına yayın yapması daha kötü olacak.

Montaj yapılacak kat durumlarını net bilmeden çok şey söylemek ne yazıkki mümkün değil, fakat söylediğim gini en doğrusu tavana montaj.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 15/01/2018 17:59

(@ismailYordenikli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler sağolun,

En yakın zamanda montjı gerçekleştireceğim. Performansı hakkında bilgi amaçlı paylaşım yapacağım.

Gönderildi : 23/02/2018 12:37

(@ismailYordenikli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

cihazın, duvara ve tavana montajında oluşabilecek her konumlarında , ölçümler yaptım ve merkezi bir noktada tavana montajı ile daha sağlıklı bir sinyal çekim gücü elde ettim. İlgilenen arkadaşların bilgisine..

Gönderildi : 10/04/2018 11:14

(@onurugurluoglu)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Merhaba,
Linkteki yönergelerin yol göstereceğini düşünüyorum. İyi çalışmalar.

https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Wireless/Antenna-radiation-pattern-for-UniFi-AP-diagramm-inside/td-p/772468

Gönderildi : 10/04/2018 12:37

Paylaş: