Forum

active directroy ad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directroy administrator user rename

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
522 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba server 2008 r2 ad kullanıyoruz ad de oluşturulan administrator kullanıcısını rename etmek istiyorum güvenlik için fakat rename ettiğimde kullanıcı üzerinde sağ klik rename yaptıktan sonra problem olurmu domain e member diğer sunucularda domain ismi\administrator şeklinde login olunmuştu burdaki profil dosyaları aynı şekilde kalırmı yoksa rename ettikten sonra o kullanıcı adıyla yeni bir profilmi oluşur.

Gönderildi : 10/07/2017 04:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bence bunlara gerek yok. Gerekli alınması gereken güvenlik önlemlerini alırsanız bunlara gerek kalmaz.

Tabi bu benim düşüncem. Buna rağmen ben değiştireceğim derseniz  https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc700835.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2017 12:38

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

arkadaşlar merhaba server 2008 r2 ad kullanıyoruz ad de oluşturulan administrator kullanıcısını rename etmek istiyorum güvenlik için fakat rename ettiğimde kullanıcı üzerinde sağ klik rename yaptıktan sonra problem olurmu domain e member diğer sunucularda domain ismi\administrator şeklinde login olunmuştu burdaki profil dosyaları aynı şekilde kalırmı yoksa rename ettikten sonra o kullanıcı adıyla yeni bir profilmi oluşur.

biz değiştirerek kullanıyoruz herhangi bir yerde sorun yaşamadık

domain administrator hakkı ile çalıştırdığınız bir servis yok ise diğer sunucularda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

profil konusunda da user sid önemlidir username den çok , evlenen boşanan vb userlar oluyor soyadlarını (hali ile isim.soyisim şeklindeki kullanıcılarını da ) değiştiriyoruz profilleriile ilgili bir problem yaşamıyorlar.

Gönderildi : 10/07/2017 12:51

Paylaş: