Forum

complex şifre kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

complex şifre kullanımı hkk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,264 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba server 2008 r2 ad kullanıyoruz daha policy den karmaşıklık şifre uzunluğu kurallarını devre dışı bırakmıştık,

tekrar complex olarak ayarlamamız istendi toplamda 60 client var  gpo ile aktif ettikten sonra client lar üzerinden yeni şifre oluşturmalarını nasıl zorunlu kılabilirim açılışta vs,

Gönderildi : 07/07/2017 17:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

AD kullanıcı hesaplarında yer alan, Account tabında bulunan özelliklerden "User must change password at next logon"  kutusunu işeretleyerek sağlayabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/07/2017 18:12

(@sgnblt)
Gönderiler: 196
Estimable Member

Merhaba, AD üzerinde CHANGEPASSWORD adında bir grup açıp şifresi değişecekleri bu gruba dahil edin ve aşağıdaki powershell komutunu kullanın. ilgili kullanıcılarda "user must change password at next logon" kısmı işaretlenmiş olacak ve bir sonraki oturum açmalarında şifre değiştirmeleri istenecektir.

Import-Module ActiveDirectory
Get-ADGroupMember -Identity "CHANGEPASSWORD" |
  Set-ADUser -ChangePasswordAtLogon:$True

Gönderildi : 07/07/2017 18:52

Paylaş: