Forum

outlook aşağıdaki g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook aşağıdaki güvensiz olabilecek eklere erişimi engelledi

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,596 Görüntüleme
(@tuncayguven)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var,

Şirkette Exchange 2010 kullanıyorum. Antivirüs olarak TrendMicro kullanılıyor.

Şirket içerisinde bazı kullanıcılardan mail eklerinin gelmediği şikayeti aldım.

Gelen mailde "outlook aşağıdaki güvensiz olabilecek eklere erişimi engelledi" uyarısı vardı ve ek dosya gözükmüyordu.

Daha sonra dosya adında çift nokta yan yana olmasından kaynaklandığını çözdüm yani dosya adı tun..cay.txt gibi yani dosya adının neresinde olduğu önemli değil çift nokta gördüğünde dosyayı zararlı algılıyor. İşin ilginç yanı her bilgisayarda bunu yapmıyor.

Sizden ricam eklenen dosyayı Outlook kontrol ediyor fakat hangi ayardan dolayı bu çift nokta olayını kontrol ediyor.

Şirkette Office olarak 2007 ve 2010 kullanılıyor.

Not: Ayrıca edge transport yoktur.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Tuncay GÜVEN

Gönderildi : 29/06/2017 18:22

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhaba Arkadaşlar,

Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var,

Şirkette Exchange 2010 kullanıyorum. Antivirüs olarak TrendMicro kullanılıyor.

Şirket içerisinde bazı kullanıcılardan mail eklerinin gelmediği şikayeti aldım.

Gelen mailde "outlook aşağıdaki güvensiz olabilecek eklere erişimi engelledi" uyarısı vardı ve ek dosya gözükmüyordu.

Daha sonra dosya adında çift nokta yan yana olmasından kaynaklandığını çözdüm yani dosya adı tun..cay.txt gibi yani dosya adının neresinde olduğu önemli değil çift nokta gördüğünde dosyayı zararlı algılıyor. İşin ilginç yanı her bilgisayarda bunu yapmıyor.

Sizden ricam eklenen dosyayı Outlook kontrol ediyor fakat hangi ayardan dolayı bu çift nokta olayını kontrol ediyor.

Şirkette Office olarak 2007 ve 2010 kullanılıyor.

Not: Ayrıca edge transport yoktur.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Tuncay GÜVEN

Merhaba,

Bahsettiğiniz sorun MS Office güncellemeleri ile ilgili. Aşağıdaki linkler yardımcı olacaktır.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/515237.aspx

https://www.howto-outlook.com/news/attachments-blocked-after-applying-june-2017-updates.htm

https://support.office.com/en-us/article/Outlook-known-issues-in-the-June-2017-security-updates-3f6dbffd-8505-492d-b19f-b3b89369ed9b

Başarılar,

Gönderildi : 29/06/2017 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu sorun outlook sorunu gibi.

Eskiden bu tarz sorunlar başımıza geliyordu.

Sorunu yaşayan bir kişide aşağıdaki adımı yapar mısınız?

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/829982/outlook-blocked-access-to-the-following-potentially-unsafe-attachment

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/06/2017 18:42

(@tuncayguven)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza bey,

İlginiz için çok teşekkürler Benim yaşadığım problem daha çok dosya ismiyle ilgili olduğu için iki nokta yan yana, yada ünlem nokta olduğu zaman sıkıntı yaşıyorum yoksa örnek *.txt dosyası bana ulaşıyor fakat a..d.txt ulaşmıyor.

Teşekkürler

iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/06/2017 20:00

(@tuncayguven)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Samet bey,

Rıza bey'e cevap yazdığım sırada göndermiş olduğunuz sitede güvenlik update'ini kuruyordum şu an kurulum tamamlandı ve karşılaştığım hata giderildi.

Eğer bu hata ile karşılaşan arkadaşlar varsa Samet beyin gönderdiği siteden outlook 2010 için aşağıdaki updatei yüklediklerinde problem ortadan kalkıyor.

İlgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Şimdi outlook 2007 için güncel güvenlik paketi ile bu sorunu ortadan kaldıracağım.

Teşekkürler

Tuncay GÜVEN

https://www.howto-outlook.com/news/attachments-blocked-after-applying-june-2017-updates.htm

Gönderildi : 29/06/2017 20:05

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhaba,

Sorununuzun çözülmüş olmasına sevindim. Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/06/2017 20:49

(@ali_koca)
Gönderiler: 668
Noble Member

bunları sccm ile nasıl yükleriz

Gönderildi : 04/07/2017 20:25

(@berkersaptas)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Selamlar, aynı olay bizimde başımıza geldi, bahsettiğiniz patchleri geçmeden önce yöneticilerimizden birine bu şekilde bir mail geldi.

Gelen mailin kaydedildiği bir yer var mıdır? gelen mailin ekindeki başlığın değiştirilerek tekrar gönderilme şansı yokmuş. Exchange üzerinde bu güvensiz olarak belirtilmiş ek'in bulunduğu bir yer var mıdır?

Gönderildi : 19/07/2017 18:44

(@CanORHAN)
Gönderiler: 14
Eminent Member

• Outlook 2010
    KB4011042 (download: 32-bit or 64-bit)
    This update is currently not available but will be re-released soon. 

bu güncelleme sunucularda bulunmuyor nasıl bulabiliriz?

Gönderildi : 26/07/2017 12:37

Paylaş: