Forum

Cyberoam Internet B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam Internet Block

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
606 Görüntüleme
(@ertanhacikoylu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cyberoam üzerinde uzun zamandır aşamadığım problemi sizle paylaşmak istedim, umarım yardımcı olabilirsiniz.

Yapmak istediğim işlem;

Clientless Open Group(C) ve Open Group'a dahil olan kullanıcıların internete erişmelerini istemiyorum.

Application filter altında policy oluşturup bu policye tüm applitation filterleri ekleyip "Deny" olarak işaretledim.

sonrasında web filter\policy altında yine policy oluşturup tüm dosya ve web sayfası tiplerini deny olarak ekledim.

Engellemek istediğim grup ve kullanıcılara oluşturmuş olduğum "web filter" ve "Aplication filter" tanımladım ama hiç bir sonuç alamadım.

Acaba mantık hatasımı yapıyorum ya da yapmış olduğum işlem tam anlamıuyla yanlış mı :))

Gönderildi : 09/06/2017 16:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Kuralların işlenilmesi  yukarıdan  aşağıya  dogru  öncelikli  olmakla  birlikte, anlamadığım  konu  internet  erişimini  engellemek istediğiniz  kullanıcılar  için  neden  web filter ve  application  filter  uzerınden  yapmayı istiyorsunuz  direk firewall ruleları uzerınden yapmıyorsunuz ?

Merhaba,

Cyberoam üzerinde uzun zamandır aşamadığım problemi sizle paylaşmak istedim, umarım yardımcı olabilirsiniz.

Yapmak istediğim işlem;

Clientless Open Group(C) ve Open Group'a dahil olan kullanıcıların internete erişmelerini istemiyorum.

Application filter altında policy oluşturup bu policye tüm applitation filterleri ekleyip "Deny" olarak işaretledim.

sonrasında web filter\policy altında yine policy oluşturup tüm dosya ve web sayfası tiplerini deny olarak ekledim.

Engellemek istediğim grup ve kullanıcılara oluşturmuş olduğum "web filter" ve "Aplication filter" tanımladım ama hiç bir sonuç alamadım.

Acaba mantık hatasımı yapıyorum ya da yapmış olduğum işlem tam anlamıuyla yanlış mı :))

Gönderildi : 10/06/2017 05:11

(@ertanhacikoylu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Rule üzerinden bu işlemi nasıl gerçekleştire bilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 10/06/2017 14:06

Paylaş: