Forum

Fortigate 100D ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 100D çıkış ıpsi düzenleme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
554 Görüntüleme
(@AykutKuru)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar iyi günler öncelikle.

Çalıştığım kurumda fortigate 100d bulunmaktadır.Emniyet yeni bir siteme geçti.Hasta bilgilerini anlık olarak girmemiz gerekiyor.Bizim 2 adet sabit Ipmiz bulunmaktadır.Emniyete bir adet verdik.İki hat olduğu için balanslama yöntemi kullanıyoruz.Fakat bilgisayarlar o an hangi hat müsaitse ordan çıkış alıyor.Bu yüzden emniyet sistemine giremiyor.Şimdi sorum şu ben fortigate üstünde bir bilgisayarın hangi ıp üstünden çıkış alması gerektiğini düzenleyebilir miyim ? Evet ise bunu nasıl yaparız şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 12/05/2017 16:41

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

iki hattı wan1 wan2 olarak dusunursek istediğiniz bilgisayar için internal to external (WAN1 veya WAN2) olarak kural yazmanız yeterli

Gönderildi : 12/05/2017 17:23

(@AykutKuru)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki bu kuralı nasıl yazabiliriz. Adress kısmında o bilgisayara geliyorum intarfaceni değiştirip wan1 olarak değiştirmek istiyorum ama değiştirmeme izin vermiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 12/05/2017 18:05

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Peki bu kuralı nasıl yazabiliriz. Adress kısmında o bilgisayara geliyorum intarfaceni değiştirip wan1 olarak değiştirmek istiyorum ama değiştirmeme izin vermiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

policy olarak başka bir yerde kullanılıyor olabilir o yüzden değişiklik yapmanıza izin vermez

Gönderildi : 12/05/2017 18:15

(@EminArslantay)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba

Fortigate de network menusu altında policy routes yazmanız gerekiyor

Gönderildi : 12/05/2017 18:16

(@AykutKuru)
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese teşekkür ederim . Sorun çözüldü iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 13/05/2017 13:38

Paylaş: