Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyperv disk2vhd kullanımı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
824 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar daha önce tek makinede fiziksel olarak kullanılan active directory+file server makinesini disk2vhd ile sanal vhdx olarak çevirdim fakat çevirirken c: ve d: volume lerini beraber olarak tek vhdx yapmışım, şimdi bu volume leri ayırmak istiyorum bunun için ilgili sanal makinenin üzerinde tekrar disk2vhd çalıştırıp bölümleme yapsam problem olurmu makinelerin çalışmasında .

Gönderildi : 19/04/2017 15:03

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

mevcut diskin yedeğini aldığınız takdirde, belirttiğiniz işlemi gerçekleştirmenizde bir sakınca yok.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/04/2017 15:38

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Alternatif olarak yeni bir disk bağlayıp D diskini oraya taşıyabilirsiniz. Mevcuttaki tek diskide Shrink ettikten sonra Hyper-v kullanıyorsanız hyper-v tarafında edit disk kullanarak vhdx diski shrink edebilirsiniz.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 19/04/2017 16:57

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Alternatif olarak yeni bir disk bağlayıp D diskini oraya taşıyabilirsiniz. Mevcuttaki tek diskide Shrink ettikten sonra Hyper-v kullanıyorsanız hyper-v tarafında edit disk kullanarak vhdx diski shrink edebilirsiniz.

Merhaba Okan hocam d dsikinde exchange kurulumu ve database i olduğu için yeni bir disk bağlayıp oraya taşıyamam kopyala yapıştırla, bu yüzden tek vhdx in volume lerini bölmem lazım.

Gönderildi : 19/04/2017 20:51

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

O zaman başka bir alternatif kalmıyor, sunucunun yedeğini alıp denemenizden başka..

www.okanozbey.com

Gönderildi : 03/05/2017 18:23

Paylaş: