Forum

IIS & Login.asp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS & Login.aspx hatası..

12 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,759 Görüntüleme
(@suleymansulun)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Konuyu umarım doğru yerde açmışımdır. 

-c# Asp.Net Linq teknolojisi le bir web projesi geliştirdim, geliştirme sırasında F5 ile debug modda birçok kez deneme de yaptım herşey normal,

-İşletim sistemi : win 8.1

-IIS yeni kurdum ve projeyi publish edip "C:\inetpub\wwwroot\tbvc" yoluna kopyaladım.
-localhost:8080/Login.aspx sayfasına ulaşıyorum fakat giriş yapmaya çalışırken sanki yanlış kullanıcı adı veya parolar girmişim gibi hata alıyorum. 
Bu durumu nasıl çözebilirim, IIS konusunda bilgim tamamen sıfır düzeyinde tavsiyelerinizi bekliyorum..
Şimdiden teşekkür ederim..

Gönderildi : 04/10/2016 20:28

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Not : SqlServer ile bağlantılı bir projedir, sqlserver projeyi geliştirdiğim bilgisayarımda kurulu..

Gönderildi : 04/10/2016 20:31

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Breakpoint ile kontrol ediniz , hangi blokta hata veriyor .

Gönderildi : 04/10/2016 21:34

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

F5 ile debug modda çalıştırdığım zaman hiç bir problem yok sorunsuz çalışıyor proje..
Publish ettikten sonra IIS "C:\inetpub\wwwroot\tbvc" yoluna attığımda, localhost:8080/Login.aspx ile yine proje çalışıyor..
Tek problem login sayfası geldiğinde kullanıcı adı veya parola yanlış diyor.. Tek problem bu..

Gönderildi : 05/10/2016 01:47

(@birolaydugan)
Prominent Member

Debuk değil , BP ile inceleyelin.

Gönderildi : 05/10/2016 13:48

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam IIS tarafına projeyi publish ettikten sonra nasıl BP ile kontrol edebilrim. Artı ilk yazdığım sorunda da zaten tüm denemeleri yaptım F5 ile çalıştırıp, herşey normal çalışıyor sistemden Görev tanımı yapıp Görevi kapatabiliyorum.

Benim tek sorunum neden publish ettikten sonra IIS tarafına projeyi attığımda Login olamıyorum ?

Gönderildi : 05/10/2016 16:05

(@birolaydugan)
Prominent Member

Pardon , telefondan okudum için tam anlayamamışım , sanırım projeniz lokalde çalışıyor , Host'a atdınızdamı sorun çıkarıyor , kullanıcı bilgilerini nasıl kontrol ediyorsunuz , DB 'denmi yoksa dosyadan okuyarakmı .

Gönderildi : 06/10/2016 00:36

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Projeyi geliştirme aşamasında okuyarak kontrol sağladım, hatta break point ile de kontrol ettim, proje bitiminde de F5 ie çalıştırıp komple baştan sona test ettim, projede problem yok..
Projeyi publish ettim, IIS tarafına attım, oradan çalıştırdığım zaman bir türlü Login ekranından giriş yapamıyorum sürekli hatalı kullanıcı adı veya parola diyor. Bunu çözemiyorum..

inetmgr

Gönderildi : 06/10/2016 01:24

(@birolaydugan)
Prominent Member

Login kontrol kod blogunu paylaşırsanız bakalım .

Gönderildi : 06/10/2016 02:30

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü : Yazdığım kod blogunda görüldüğü üzre, entity framework linq teknolojisi kullanarak yazdığımdan dolayı sıkıntı yaşıyormuşum,

yani tüm mesele entity ile yazılan projede IIS tarafına ne yapılırsa bu problem çözülmüş olur,
Sonuç itibari ile giriş ekranını düzelttim ama tüm projem entity ile yazılı bu durumda ne yapabilirim..?

protected void btnLogin_Click(object sender, EventArgs e)
{

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("Select p.[ADMIN],p.EMAIL,p.ADISOYADI FROM KULLANICI as p where p.EMAIL=@mailadres and p.SIFRE=@sifre", "Server=Home\\SQLSERVER2012;Database=NNARSOFT_PDKS;User Id=kuladi;Password=şifre;");

da.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@mailadres", txtMail.Text.Trim());
da.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@sifre", txtPassword.Text.Trim());
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
if (dt.Rows.Count > 0)
{
Session["Yetkili"] = dt.Rows[0].ItemArray[0].ToString();
Session["Kullanıcı"] = dt.Rows[0].ItemArray[1].ToString();
Session["AdiSoyadi"] = dt.Rows[0].ItemArray[2].ToString();
Response.Redirect("CreationTask.aspx");
}
else
{
lblError.Text = "Hatalı Giriş Yaptınız..";
//Response.Write("<script>alert('Hatalı Giriş Yaptınız.\nLütfen size ait olan mail adresi ve şifre ile giriş yapınız.')</script>");
}

//var kullanici = kisiServis.GetUser(txtMail.Text.Trim(), txtPassword.Text.Trim());

//if (kullanici.IsSuccessfull)
//{
// Session["Yetkili"] = kullanici.TransactionResult._Kisi_Admin;
// Session["Kullanıcı"] = kullanici.TransactionResult._Kisi_Mail;
// Session["AdiSoyadi"] = kullanici.TransactionResult._Kisi_AdiSoyadi;
// Response.Redirect("CreationTask.aspx");
//}
//else
//{
// lblError.Text = "Hatalı Giriş Yaptınız..";
// //Response.Write("<script>alert('Hatalı Giriş Yaptınız.\nLütfen size ait olan mail adresi ve şifre ile giriş yapınız.')</script>");
//}

}

Gönderildi : 07/10/2016 02:06

(@birolaydugan)
Prominent Member

App_config ayarlarından olabilir .

Gönderildi : 07/10/2016 02:20

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam çözdüm ilgilinizden dolayı çok teşekkür ederim,
Entity Framework kullanabilmemiz açısından Data Tier katmanında Entity Framework kuruyoruz normal olarak, katman üzerinden çalıştığı için sıkıntı çıkartmıyor, her ne hikmet ise IIS tarafında çalışmıyor.

Bu durumda Presentation Tier katmanına da Entity Framework kurdum ve şuanda IIS tarafında da tıkır tıkır çalışmaya başladı proje, böyle bir problem yaşayan arkadaşlar sorunu bu şekilde çözebilir. Saygılarımla..

Gönderildi : 07/10/2016 02:32

Paylaş: