Forum

ACRONİS backup adva...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ACRONİS backup advantage 11.5 taskların durma sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@ONUR-TORUN)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

2 sunucumda acronis backup advantage 11.5 versiyonunu kullanıyoruz.Sunucularımızda farklı yazılım yada database yedeklemek için her birinde 2 3 tane yedekleme görevi kuruluyorum.Sunucuda alınan yedekleri synology de belirlediğim alanlara yedekliyorum.Ama sunucuyu yeniden başlatmam gerektiğinde tüm yedekleme görevleri kaldığı yerden devam etmiyor.Tüm görevleri silip tekrar oluşturduğumda bir daha ki kapanmaya kadar devam ediyor.Bunları sunucum yeniden başlatsam bile görevlerin sorunsuz bir şekilde devam etmesinin  yolu yokmu ? Cevap vericek arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/08/2016 14:59

(@mehmetcolakoglu)
Gönderiler: 77
Trusted Member

Merhaba,

Yedekleme yazılımları genelde işletim sistemi seviyesinde VSS snapshot alarak yedekleme yaparlar. Eğer yedek devam ederken makineyi restart ederseniz VSS snapshot da silineceğinden yedekleme kaldığı yerden devam edemez ve yeniden başlatılması gerekir. Yanlız bahsettiğiniz tüm görevleri silip yeniden oluşturmanızın nedenini anlamadım. Backup Planlar durup dururken silinmez ve isterseniz manuel olarak yedeklemeyi başlatabilirsiniz.

Mehmet Çolakoğlu

Gönderildi : 22/08/2016 13:56

Paylaş: