Forum

ASP.NET Hosting Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ASP.NET Hosting Sorunları

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
951 Görüntüleme
(@HasanKuzulu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Abilerim forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın ...

ASP.net MVC bir site yaptım site localhost da sorunsuz çalışıyor ama server a atıca hata alıyorum .. Bu hataların çozumlerini bilen varsa yardımcı olsun lütfen ...

1. Hata Bu hatayı Web.configden     <compilation targetFramework="4.6.1" /> kodunu 4.0 yapınca alıyorum . Yapmadığımda ise framework hatası alıyorum anladığım kadarıyla 4.0 yapmamı istiyor yapıncada böyle oluyor . Server da hangi sürüm yüklü bilmiyorum . Ama aşşağıda sürüm bilgileri yazıyor.

Gönderildi : 04/08/2016 22:16

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

<compilation targetFramework="4.6.1" / > Yani uygulamanız NET Framework 4.6.1 versiyon istiyor min. uygulamanızı hazırlarken bu framework kütüphanelerini kullanmışsınız ve bundan düşük bir .net versiyonu ile çalıştırmaya kalkarsanız bazı bileşenler çalışmaz. Örnek olarak verdiğiniz hata gibi method bulunamadı diyor. Bu satırı değiştirmeyin sunucunuza net framework 4.6.1 yükleyin ve uygulama havuzunuzu .net framework 4.0 çekin öyle deneyin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 05/08/2016 12:38

(@HasanKuzulu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

teşekkürler .. Eğer bu konuda bilgili iseniz şu sorumada cevap verirmisiniz ?net framework 4.5 yaparak siteye girebildim ancak database ile alakalı bir işlem yapamıyorum asp.net MVC kullanıyorum controller ları otamatik oluşturdum . server daki dosyalara app_data dosyalarınıda attım . Aynı dosyaları localde çalıştırabilirken neden serverda çalıştıramıyorum sizce ?

Gönderildi : 06/08/2016 01:43

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Hata var ise hatayı incelemek lazım, database ile ilgili işlem yapamıyordan bahsettiğiniz nedir ?

www.okanozbey.com

Gönderildi : 07/08/2016 22:11

Paylaş: