Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vcenter İçerisine Hyper-v Kurulumu Yardım

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
315 Görüntüleme
(@HAKKIYILGIN)
Gönderiler: 25
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Değişik bir deneme yaptık. Vmware Vcenter kurulu sistemin içerisine Hyper-v kurulumu gerçekleştirdi. Anlayacağınız sanal sistemin içersine sanal sunucu kurduk. Lakin Hyper-v sunucu internette çıkabilirken içerisine kurulan sanal sunucu internete çıkartamadık. Network Vlan alt yapısı var ve lokal ip den nat lanarak internete çıkıyoruz. Vm ayarlarında bütün kombinasyonları denedim ve başarılı olamadım. Çözümde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 20/07/2016 19:49

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba Arkadaşlar,

Değişik bir deneme yaptık. Vmware Vcenter kurulu sistemin içerisine Hyper-v kurulumu gerçekleştirdi. Anlayacağınız sanal sistemin içersine sanal sunucu kurduk. Lakin Hyper-v sunucu internette çıkabilirken içerisine kurulan sanal sunucu internete çıkartamadık. Network Vlan alt yapısı var ve lokal ip den nat lanarak internete çıkıyoruz. Vm ayarlarında bütün kombinasyonları denedim ve başarılı olamadım. Çözümde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba,

Promiscuous mode'u accept olarak işaretleyip tekrar deneyin.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/07/2016 14:24

(@HAKKIYILGIN)
Gönderiler: 25
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tayfun bey cevap içni teşekkürler, port morring ile ilgili bir ayarla çıkma şansımız olabilirmi. ESXİ kısmını kontrol edemiyorum muhtemelen açık accept durumdadır.

Gönderildi : 22/07/2016 20:36

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Tayfun bey cevap içni teşekkürler, port morring ile ilgili bir ayarla çıkma şansımız olabilirmi. ESXİ kısmını kontrol edemiyorum muhtemelen açık accept durumdadır.

Merhaba,

Default olarak accept durumda gelmez. Reject olarak gelir. ESXi host üzerindeki vSwitch ayarlarını kontrol etmenizi rica ederim.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/07/2016 20:42

Paylaş: