Forum

Paylaşım Klasö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylaşım Klasörüne Etki alanı dışından erişimi yasaklamak

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
716 Görüntüleme
(@OnderBORAND)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler,

Windows Server 2012 R2 std üzerinde kurulu bir Etki alanı altında açılmış tüm paylaşım klasörlerine Etki alanı dışında olan tüm cihazlardan erişimi yasaklamak istiyorum. 

Windows Firewall üzerinde dosya paylaşımı için kullanılan servislerin profillerini "Domain" e çektim ancak çözüm olmadı. 

Bu işi yapmanın bir yolu var mı ?

Konu ile ilgili görüş paylaşan  üye arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.

K.Önder BORAND

Gönderildi : 24/05/2016 15:23

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

Paylaştığınız klasörlerde everyone ı kaldırın.

Gönderildi : 24/05/2016 18:20

(@OnderBORAND)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim Mehmet Bey,

Benim de aklım ilk gelen oydu Everyone 'ı kaldırdım ama değişen birşey olmadı . Paylaşım klasörüne sadece Domain\users ve Domain\administrator gruplarının hakkı var. 

iyi günler

Önder BORAND

Gönderildi : 24/05/2016 18:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Domain users hakkı var ise domainde olmayan makinalar buraya erişemez. Ancak örnek olarak Workgroup bir makina buraya erişmek istemişse ve bir kullanıcının parolasını kullanarak erişmiş ve bu parolayı hatırla seçeneği işaretlenmiş ise bağlantı sağlayabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/05/2016 19:30

(@OnderBORAND)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim Rıza Bey,

Evet sizin bahsettiğiniz gibi bir senaryo söz konusu bu senaryo içinde benim yapmak istediğim şey şu;

Domain altında olmayan bir PC Paylaşım klasörüne erişmek istediğinde domain login ekranı gelmeden direk bu isteğin red edilmesi. Yani domain altında olmayan bir PC üzerinden paylaşım klasörüne erişme hakkı olan bir kullanıcı ile bile girilmesini istemiyorum. 

Bunu yapmanın bir yolu var mı ?

iyi çalışmalar

Önder BORAND

Gönderildi : 24/05/2016 20:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Reddetmez parola sorar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/05/2016 00:43

Paylaş: