Forum

win7 grup ilkesi d&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win7 grup ilkesi düzenleyici

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@cagatay.ayhan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sunucu bağımsız çalışan win7 pro yüklü bir bilgisayar üzerinde iki adet kullanıcım var birisi admin yetkisin de diğeri standart kullanıcı, Standart kullanıcının usb portları,dvd rom,internet ve bilgisayara program kurmasını engellemek istiyorum amacım bilgisayardaki veri güvenliğini sağlamak bunun için grup ilkesi düzenleyicisinde ne tür ayarlar yapmam gerekiyor veya 3. parti önerebileceğiniz yazılım varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 02/05/2016 19:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

GPO için forumda arama yapabilirsiniz ama bence GFI Endpoint Security ürünü alın kurtulun, gpo ile baş edilmez böyle konularda.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2016 20:48

(@cagatay.ayhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler. GFI Endpoint Security ürününü bugün forumda başka bir başlık altında gördüm fakat 2 kulanıcı için satışları yok minimum 0-150 kullanıcılık lisanslamalar mevcut bu noktada çok yüksek maliyetler ortaya çıkıyor. Beni Safetica adlı ürüne yönlendirdiler oda tam olarak istediklerimi yapamıyor ve bazı noktalarda ise fazla kalıyor. win 7 admin üzerinden standart kullanıcının ayarlarını yaptım tak çalıştır cihazlar , dvdrom,wpd aygıtlarını kapadım buraya kadar sorun yok. şuan tek nokta gpo üzerinden interneti kapatmak  ve usb portlarını kapadığım için usb klavye mouse çalışmayacak sanırım adm dosyası varmış onunlada bu sorunu çözeceğim bu iki sorun hakkında bilginiz var işse yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 03/05/2016 00:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Açık konuşmak gerekir ise uzmanlığım bu tür son kullanıcı istekleri değil, günlül hayatta bu tür fantezi istekler ile uğraşan arkadaşlar yol gösterecektir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/05/2016 11:31

(@cagatay.ayhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Son kullanıcı veya fantezi olduğunu nereden çıkardınız anlayamadım açıkcası.Sormuş olduğum yapıyı sunucuları bulunmayan bir fabrika da tasarım departmanı bilgisayarlarına uygulayacağım.

Gönderildi : 03/05/2016 14:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

1 - Domain yok dediniz oradan yola çıkarak son kullanıcı dedim, ortam kurumsalmış ama sorun hala son kullanıcı sorunu bana göre.

2 - İstek fanzezi kim ne derse desin 🙂 madem böyle bir durum var iki bilgisayar kullanın

Bence yadığım cevaptan alınacak bir şey yok, ben kötü bir şey yazmadım, herkesin uzmanlık alanı ve iş odakları farklıdır.

Gönderildi : 03/05/2016 16:46

(@cagatay.ayhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Kesinlikle alınma yok, sadece fantezi kısmını anlayamadım ben . Böyle bir duruma ihtiyaç olmasının fantezi olarak nitelendirilmesi ilginç geldi bana. sonuçta bilgisayardan veri çıkışının engellenmesi gerekiyor tasarımların çalınmaması adına buda ihtiyaç oluyor fanteziden daha çok.

Gönderildi : 03/05/2016 17:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ok bu şekilde sorun hemen DLP öneririm ben size şimdi kurumsal bir alana girmiş olursunuz bende memnuniyet ile destek veririm. Veri koruması için USB gibi çözümlerden öte DLP kullanmanız gerekli, çünkü USB yi kapatırsın adam gmail den gönderir, gmail, hotmail i kapatırsın dropbox kullanır, onu kapatırsın onedrive, hadi interneti kapattın ağ üzerinden başka bir bilgisayara gönderip oradan yine alır vs vs.

Gönderildi : 04/05/2016 13:42

Paylaş: