Forum

Active Directory Ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Hakkında Soru

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@TayfunAKBABA)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar konuya tamamen yabancı olduğumdan her adımı sorarak ilerliyorum, değerli cevaplarınız beni çok mutlu edecek hepinize teşekkürler.

Öğrenmek istediğim hususlar;

Active Directory domaine dahil ettiğim kullanıcıların Masaüstü'ne uzakan erişim yapmak için Server'dan işlem yapmam yeterli mi Client üzerinde de çalışmam gerekiyor mu?  ve kullanıcı masaüstü'ne erişim için hangi ayarları yapmam gerekmektedir?

Kullanıcıların masaüstünde bulunan bir klasörü Folder redirect ile sunucu üzerinde tutuyorum, her kullanıcıda bu klasöre belge atmak için tek tek işlem yapmam mı gerekiyor tüm kullanıcıların masaüstüne tek seferde atabilir miyim? veya ortak bir klasör oluşturarak onun üzerine atmam yeterli olur mu?

Gönderildi : 18/04/2016 12:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu kadar temel seviyedeki sorular için tavsiyemiz her zaman makale okumaktır, size tavsiyem

1 - forum da arama yaparak hali hazırda bu soruların cevaplarına ulaşabilirsin

2 - makaleleri inceleyebilirsiniz

Domain e dahil ettiğiniz makineler de varsayılan olarak RDP açık değildir, bunu açmanız gerekli, ek olarak firewall açıktır bunu da kapatmanız gereklidir, her ikisini GPO ile yapabilirsiniz.

Kullanıcıların masa üstüne klasör atmak için yine GPO Preferences ile rahatlıkla yapabilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/04/2016 23:45

(@TayfunAKBABA)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu kadar temel seviyedeki sorular için tavsiyemiz her zaman makale okumaktır, size tavsiyem

1 - forum da arama yaparak hali hazırda bu soruların cevaplarına ulaşabilirsin

2 - makaleleri inceleyebilirsiniz

Domain e dahil ettiğiniz makineler de varsayılan olarak RDP açık değildir, bunu açmanız gerekli, ek olarak firewall açıktır bunu da kapatmanız gereklidir, her ikisini GPO ile yapabilirsiniz.

Kullanıcıların masa üstüne klasör atmak için yine GPO Preferences ile rahatlıkla yapabilirsiniz

Cevabınız için teşekkürler, kullanıcılara uzak masaüstü yapabiliyorum ama bunu kullanıcı adı ve şifresi ile yaptıpımda istediğim alana erişiyorum AD administrator ile giriş yaptığımda client üzerinden administrator girişi yapıyor ve bunu forum makale dışında diğer destek forumlarında, yabancı forumlarda da aradım aslında tam olarak soruyu nasık soracağımı bilmediğimden konu açma gereği duyudum.

Gönderildi : 21/04/2016 12:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Sorunuzu anlayamadım?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/04/2016 12:10

Paylaş: