Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2010 "0x800CCC0F" hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,422 Görüntüleme
(@serkanalibasoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar;

Domainde olan windows 8.1 pro işletim sistemli bir pc, sebebini bilmediğimiz durumdan dolayı outlook mail almıyor ve göndermiyor. Resimde gördüğünüz hatayı veriyor. Aklıma gelen her şeyi denedim fakat sorunu çözemedim. Formattan başka çare görünmüyor gibi son olarak sizlerden yardım almak istedim.

[url= http://i.hizliresim.com/0L6DQV.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/0L6DQV.jp g"/> [/img][/url]

Öncelikle yaptığım işlemleri sizlere anlatayım,

• Outlook profil hesabı silindi, yeni profil açıldı
  • Farklı bir mail hesabını denenindi
  • İnternet erişimi için tam yetki verildi, zaten sorunsuz giriyordu (firewall var sistemde)
  • Technet üzerinde anlatılan işlemleri denedim bu hata koduyla alakalı
  • Domain admin olarak oturum açıldı ve outlook denemesi yapıldı
  • Antivirüs programını kaldırdım (olmayınca yeniden kurdum)
  • Ofis programı kaldırdım ve yeniden kurdum
  • Windows 10 yükseltmesi yaptım bir ihtimal diye o da bir işe yaramadı

Aklıma gelip araştırıp yaptıklarım bunlar. Makina gayet güzel çalışıyor outlook haricinde son çare format olarak düşünüyorum. Sizlerin de önereceği şeyler olursa lütfen yazın. Böyle basit gibi görünen bir sorun için format atmak istemiyorum.

Gönderildi : 13/11/2015 18:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Telnet ile telnet mail.sirket.com 587 veya mail.sirket.com 25 ve mail.sirket.com 110 yaptığınızda durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/11/2015 19:01

(@serkanalibasoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şimdi deneyebildim, telnet komutunu yazınca boş dos ekranı geliyor herhangi bir tuşa basınca dos komut satırı geri geliyor. Telnet ile de bağlanmıyor.

Gönderildi : 13/11/2015 19:52

(@serkanalibasoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm;

Firewall üzerinde nasıl olduysa engelleme olmuş. Kullanıcının MAC adresi üzerinden engelleme olduğu için 587 ve 110 portuna izin vermiyormuş. Kullanıcıya tam yetki verilsede rule üzerinde mac için engelleme varsa bir işe yaramıyor. Firewall üzerindeki kuralları detaylı kontrol ederken farkettim.  Tamamen benim hatam 🙁

Yardımlarınız için teşekkür ederim...

Gönderildi : 14/11/2015 15:50

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Kim derdi ki 2 yıl sonra Serkan Beyin geri dönüş maili benim sorunumu çözecek çok teşekkür ederim çözüm park ailesi.

Gönderildi : 13/12/2017 19:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kim derdi ki 2 yıl sonra Serkan Beyin geri dönüş maili benim sorunumu çözecek çok teşekkür ederim çözüm park ailesi.

🙂 Bazen 10 yıllık yazışmaların içeriği sorun çözüyor 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/12/2017 23:58

Paylaş: