Forum

Firewall Cihaz Tavs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall Cihaz Tavsiyeleriniz.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
536 Görüntüleme
(@bekirata)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kurumum için Firewall cihazı almayı planlıyorum.Önceliğim güvenlikten ziyade(ne yazik ki) 5651 sayılı kanun gereklerini yerine getirmek.Yani Zaman Damgalı Loglama ve Yasadışı İçeriği Filtereleyerek engellemek.Cihaz sayım şu an için 50 civarı.Pek ihtimal vermesemde ilerleyen zamanda  wifi bağlantıyı açarsam 75 civarı olur.

xxxxmarka xxxx model VDSL/ADSL Router Modem kullanıyorum.Syslog Watcher ile modem üzerinden logları alıyorum.Ancak bunları ip log imzalayıcı ile imzalatma işini ne yazık ki ne kadar ugraşsam da başaramadım.Filtreleme işlemleriyle modeme ne kadar yük getiririm bilemiyorum.Bu arada httpS ile başlayan adresleride engellemek istiyorum ve psikoloji benzeri kelimelerde sorun yaşamak istemiyorum.

Bu taleplerimi dile getirdiğim firmalardan alttaki cihazlar ile ilgili teklifleri aldım.

Fortinet FortiGate 90D

Cyberoam 50 ING + 1 Yıl SVS Lisansı

Lisans yenileme işlemi yapmadığım takdirde loglama ve filtreleme özelliklerinin pasif kalacağını aktardılar.

İstediğim işlemler için mümkünse yıllık lisansla uğraşmayacağım 5-6 bin tl civarı  cihaz tavsiyeleriniz nelerdir.

Yada pfsense ile ilgili görüşleriniz nedir.Firewall cihazına göre artı ve eksileri bağlamında..

Gönderildi : 11/11/2015 03:15

(@SemihDanak)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Ne yazıkki yabancı markalı firewallarda  lisans alınmadığı taktirde sıkıntı yaşanıyor.Birde lisans bedelleri fazla oluyor.İsterseniz coslat tarafında size yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 11/11/2015 13:22

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Kullancı sayınız nedir? Bu arada hemen hemen her ürünün yıllık lisans yenileme maliyeti mevcuttur. 2760 , IP Log imzalayıcı ve syslog watcher stabil çalışyor aslında. Sizdeki yapıyı kurduğum yığınla müşterim vardı ve sorun yaşamadım. 2760 ile logsign focus ile de sorunsuz çalışıyor. Tavsiyem bir de bu yöntemi denemeniz. Logsign focus 3 lokasyona kadar ücretsiz çalışıyor, sizinde 1 lokasyonunuz olduğuna göre ihtiyacınızı ücretsiz karşılar.

Gönderildi : 11/11/2015 13:31

(@zekeriya_atak)
Gönderiler: 184
Reputable Member

Cyberoam al 3 yıllıkta lisans al. bir daha başın ağrımaz bütün ihtiyaçlarını karşılar kullanımı kolay. ben 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum.

Gönderildi : 11/11/2015 15:43

Paylaş: