Forum

Wireless Bağlanma

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireless Bağlanma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@HasanSaglam)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yaşadığım garip bir sorun size aktarmak istedim 

Local de 10 tane kullanıcı wireless bağlantısı yapıyor.  İki  tane dell notebook biri windows 7 biriwindows 8 işletim sistemi olan cihazlar bağlanıyor internete çıkamıyor. Wifi ye bağlanıyor ip gateway hepsini alıyor otomatik olarak ama internete çıkamıyorum dns değişikliği yaptım manuel ip verdim değişiklik olmadı. Problemle ilgili güncel driver indirdim eski driver sildim kurdum düzelmedi. Virüs taramasından geçirdim herhangi birşey çıkmadı. Sistemi komple aç kapa yaptım problem de değişiklik olmadı mac adreslerinde bir engellememi oldu diye draytek 2860 firewalla baktım onda da bir sıkıntı yok. Access point(airport xtreme)  tekrardan yapılandırdım ssıd ve şifreyi de farklı verdim şifreleme türünü değiştirdim değişiklik olmadı. Ethernetden bağlantı yapabiliyorum. Acaba wireless kartında mı problem var diye cihazı farklı lokasyonda  wifi ye bağlanacak mı diye deneme yaptım bağlanıyorum. Mobil verimi açıp ona da bağlanıyorum. Bulunan ortama ekstra dan gelen cihazların da wifi ye bağlanmasında bir problem olmuyor. Heralde sistem de problem var diye sistem kurdum ama problem devam ediyor. Konu biraz karışık gibi gözüküyor. daha neler yapılabilir konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/09/2015 12:35

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ,

2860 firewall rule larını kontrol ettiniz mi? Ayrıca notebooklar gateway olarak hangi ip adresini alıyor?(2860 mı?) 2860 üzerindeki wan durumu nedir, cihaz internete sorunsuz çıkabiliyor mu? Notebook lardan 2860 a ve 8.8.8.8 ip adresine ping attığınızda cevap olarak ne alıyorsunuz? 

Gönderildi : 09/09/2015 02:37

Paylaş: