Forum

Fortigate Port Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate Port Yönlendirme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
636 Görüntüleme
(@TalipMarakli)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Sizlere Port Yönlendirme hakkında bir soru soracaktım. Öncelikle yapıyı anlatayım

internal'dan Wan'a port yönlendirmesi yapılmış 80 portu kullanılmış

ben de yine dıştan içe yönlendirme yapacam ve yukarıdaki ip den farklı bir ip'yi 80 portu ile yönlendirmek istiyorum ve bana 

zaten 80 portu ile bir yönlendirme var diyor. Aynı portla farklı ip'leri nasıl yönlendirebilirim. 

Gönderildi : 02/06/2015 18:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam internaldan wan'a port yonlendirme olmaz oncelikle

fortigate tarafında vip tanımı yaparken hangi ip adresine gelen hangi pakedi içerde hangi sunucuya yonlendireceginizi secebiliyorsunuz

external ip adres range kısmına hangi ip adresine gelen portu yonlendreceginizi secebilirsiniz.

Gönderildi : 02/06/2015 19:35

(@TalipMarakli)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yalnız bu şekilde yaptığım zaman bu port zaten kullanılıyor diyor. bende bu şekilde yapıyorum zaten. Yoksa siz external İp'nin sonuna ":port numarası" mı yazın diyorsunuz.

Gönderildi : 03/06/2015 12:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Yalnız bu şekilde yaptığım zaman bu port zaten kullanılıyor diyor. bende bu şekilde yapıyorum zaten. Yoksa siz external İp'nin sonuna ":port numarası" mı yazın diyorsunuz.

aynı ip adresine gelen aynı portu elbette 2 farklı iç ip adresine yonlendirme yapamazsınız

ikinci bir ip adresi alıp bu ikinci ip adresine gelen 80 portunu içerdeki makinanıza yonlendirmeyi secebilirsiniz

veya dışarıdaki portu farklı secmek zorunda kalırsınız 

Gönderildi : 03/06/2015 14:59

Paylaş: