Forum

Distribution Group ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Distribution Group Hk.

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
(@okancecen)
Gönderiler: 128
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcı Exchange serverda distribution group ta ekli olduğu halde outlook tarafında grubun içeriğini görüntülediğimizde gözükmemektedir.

Neden gözükmüyor olabilir acaba. 

Gönderildi : 09/10/2014 12:39

(@ozgurakdemir)
Gönderiler: 127
Estimable Member

servisleri yenileyip sonrasında kapatıp açmayı denediniz mi ?

Gönderildi : 09/10/2014 17:06

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

en son yapacağım şey olacağı için denemedim henüz :))

Gönderildi : 09/10/2014 17:08

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba mailbox kotası dolması kişilerin outlookta distribution grouplarda çıkmasını engeller mi acaba.

Gönderildi : 09/10/2014 17:22

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

kotası dolduysa kişi mailde alamıyor olabilir ? sizin sorununuzda kota mı dolmuş ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/10/2014 21:43

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayır benim sorunum şu, distribution group ta ahmet, mehmet var. Grubun ismi Dünya olsun.

son kullanıcı tarafında dünya yazıp içeğini görüntülediğinde sadece ahmet kullanıcısı gözüküyor mehmet çıkmıyor örneğin.

Bunun gibi iki isim var. Bu isimlerin ortak noktaları şu ben bu şirkette çalışmadan önce bu iki kullanıcı işten ayrılmış daha sonra bu şirkette

çalışmaya başlamışlar acaba mail yönlendirmesi yapıp yönlendirmeyi iptal ettikten sonra bu sorun çıkmış olabilir mi.

Uzun zamandır çare bulunamamış bu soruna benden önceki arkaşlarda yapamamış. 

Gönderildi : 10/10/2014 11:47

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

bu Kullanıcılar sadece distribution group ta mı çıkmıyor , adress list de çıkıyor mu ?

Gönderildi : 10/10/2014 12:21

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen iyi bir soru sordunuz Adres Listtede gözükmüyor bu kullanıcılar. Adres Defterinde yani.

Gönderildi : 10/10/2014 12:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba adres listesi güncel olmayabilir. Bu bir kullanıcıda mı böyle yoksa tüm kullanıcılarda o grupta x kişi görünmüyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/10/2014 14:24

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

be dediğim kişi hem adres listesinde gözükmüyor hemde distribution groupta ekli olduğu halde gelmiyor konu bu kadar basit. 

Gönderildi : 10/10/2014 16:53

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

exchange server üzerinde,,mailbox listesinde.

"hide from exchange address lists" var onu kontrol eder misiniz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/10/2014 17:45

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gözükmeyen kullanıcı için tik seçili üstadım yani gözüksün diyoruz fakat gözükmüyor.

Gönderildi : 10/10/2014 17:53

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstadım Allah senden razı olsun tiki kaldırdım fakat sorunlarım düzeldi. Grubtada geldi adreslisttede geldi.

Ayrıca istediğim başka birşey bile oldu, işten ayrılan kullanıcıların hesabını silmeden adres listte gözükmesin istiyordum bununla birlikte

istediğimde oldu.

Çözümpark ailesi Türkçe kaynağın tek adresi...

İyiki varsınız saygılar cümleten. 

Gönderildi : 10/10/2014 17:57

Paylaş: