Forum

Exchange 2010 SP3/7...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 SP3/7 iPhone Meeting Request Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@KayhanBelek)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

SP3 ve rollup 7 yüklü olan Exchange 2010 sunucumuza bağlı olan Android cihazlardan şirket içine veya dışına meeting request attığımızda bir sorun olmuyor. Ancak iPhone'lardan meeting request attığımızda, posta kutumuza aşağıdaki şekilde bir mesaj düşüyor: 

#550 5.6.0 M2MCVT.StorageError; storage error in content conversion ##

iPhone'lar iOS 6.x - 7.x veya 8.x farketmiyor. hepsinde aynı sorun. 

İşin ilginç tarafı geri dönen bu mesaj, iPhone üzerinde inbox'ta görüntülenmiyor. Ancak OWA ile baktığımızda gelen hata mailini görebiliyoruz.

OWA üzerinden sent items'a baktığımızda meeting request'in ekinde not supported calendar mes~1.ics adında bir dosya görüyoruz.

Konuyla ilgili tecrübesi olan varsa, paylaşabilirse çok seviniriz.

Teşekkürler

Kayhan 

Gönderildi : 10/09/2014 14:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

throttling policy'leri kontrol edin derim.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd297964%28v=exchg.141%29.aspx

Gönderildi : 12/09/2014 00:20

(@KayhanBelek)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

biraz loglara bakayım dedim,

pipeline ve contentconversion loglara bakınca şöyle bir durum farkettim:

iç adrese gönderilen toplantı talebi sorunsuz bir şekilde gidiyor,

dış adrese (gmail vs) gönderilmek istenen toplantı talebi routinglerin birinde takılıyor (en son OnRoutedMessage,Redirection Agent ta kalmış, iç kullanıcıya gönderilen toplantı talebi OnRoutedMessage,Redirection Agent'tan sonra OnCategorizedMessage durumuna geçmiş ve sonraki adımları sorunsuz geçerek iletilmiş)

contentconversion loglarına baktığımda ise, gönderilemeyen toplantı talebi ile ilgil şöyle bir hata düşmüş:

Microsoft.Exchange.Data.Storage.ConversionFailedException: Content conversion internal failure.

Google bu hatayı hiçbiryerde bulamadı. Bulabildiğim bir kaç makalede blackberry kullanıcılarının resim veya vcard gönderirken sorun yaşadıklarını bu sorunun da BB sunucularında güncelleme ile çözüldüğünü yazmışlar.  

Bir sonraki adımda, Hub transport üzerinde mesaj formatını Exchange Rich-Text format: Alway Use olarak değiştirdim.

Toplantı talebim dış adrese sorunsuz bir şekilde gitti. Anca bu sefer de HTML formatında bir mail yazdığımda o maili de rich-text olarak gönderme sorunu çıktı ortaya. Tkrargeri döndüm ve TNEF'i yine null yaptım.

Bu arada gönderilebilen tüm toplantı talepleri not supported calendar message.ics ikonu olarak gidiyor. Accept-Decline-Tentative butonları görünmüyor.

Ne dersiniz?

Kayhan 

Gönderildi : 14/09/2014 04:03

Paylaş: