Forum

Outlook üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook üzerinde EK açarken "Komut programa gönderilirken bir sorun oluştu" hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
554 Görüntüleme
(@muratozturk)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Outlook üzerinde word ve excel dosyalarını Aç komutu ile açtığımda "Komut programa gönderilirken bir sorun oluştu" hatası ile karşılaşıyorum fakat eki masaüstüne kaydedip açarsam herhangi bir problem olmuyor bu sadece diğer office ürünlerinde oluyor. İnternet üzerinde arama yaptığımda Uyumluluk modu ve excelde "Dinamik Veri Değişimi (DDE) kullanan diğer uygulamaları yoksay" seçeneğini işaretleyince düzeleceğine dair birçok makale okudum fakat herhangi bir değişiklik yok hala aynı hatayı almaktayım problemin neden olduğuna dair bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 03/09/2014 22:47

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Merhaba,

Office programınızın versiyonu nedir ?

Mümkünse versiyonu değiştirerek dener misiniz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2014 23:33

(@muratozturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler fakat müşterimin orijinal Office'07 'si mevcut bu sebepten versiyon maalesef değiştiremiyorum. Belirtmiş olduğunuz çözüm ilk aklıma gelen çözümdü. Bu sürüm üzerinde problemi çözmem gerekecek Office uygulamalarının cashlerini veya temp'lerini temizleyeceğim bir yöntem işime yarar mı yada cashlerini nasıl temizleyebilirim? Teşekkürler

Gönderildi : 03/09/2014 23:58

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Bir unistaller programı ile office tamamen kaldırıp registry vs iyice temizleyin sonra temiz kurulum ile sorunu bi ihtimal çözebilirsiniz, denemekte fayda var.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2014 00:34

(@muratozturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorunu Office SP3 ile çözdüm Update'in yararları diyelim. İlk yapılması gereken şeyi en son yaptık. Aynı hatayı alabilecek arkadaşlar için çözüm yolu bulmuş olduk.

http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=27838  

Gönderildi : 07/09/2014 12:23

Paylaş: