Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 Bağlantı Kesik Hatası!

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@KayaSercan)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sistemimizde herhangi bir değişiklik yapılmadı fakat exchange kullanıcılarında sadece bir kişide sürekli bağlantı kesik hatası alıyorum(sağ alt köşedeki bildirim panelinde) hata açıklamasında server kullanılabilir değil diyor fakat bu hatayı sadece bir kullanıcıda alıyorum diğer kullanıcıların hepsi sorunsuz çalışmaya devam ediyor. buraya kadar sorun sadece bu hatanın olduğu bilgisayarda gibi duruyor ama değil çünkü bu sorun başka bir kullanıcıya geçiyor daha önceki kullanıcı sorunlu olan sorunu düzeliyor. şöyle açıklayayım

kullanıcı 1 : Bağlantı kesik
kullanıcı 2 : exchange bağlantısı var

kullanıcı 3 : exchange bağlantısı var

bir süre sonra 

kullanıcı 1 : exchange bağlantısı var
kullanıcı 2 : bağlantı kesik.

kullanıcı 3 : exchange bağlantısı var 

yani demek istediğim bu bağlantı kesilme sorunu sürekli kullanıcı değiştiyor. Exchange servera virüs taraması trojen taraması combofix falan herşeyi yaptım bu bağlantı kesik problemi olan bilgisayarlarada aynı işlemi uygulamadım hatta combofixi güvenli modda yaptım ama yok hala sorun devam ediyor.

Server : Lisanslı virüs ve trojen programı ile korunuyor şuanda.

Bu bağlantı kesik dediğinde outlooku her açıp kapattıığımda şifre soruyor kişinin mailboxuna ulaşamıyor yada oturum açamıyor şifre sıfırlama falanda yaptım yok. kullanıcı kaldırıp yeniden ekleme çalıştığımda o kullanıcının mailboxuna erişemiyor ost dosyasına erişilemedi die hata veriyor. ama bu bağlantı kesik sorunu başka kullanıcıya geçtiğinde sorunsuz çalışmaya devam ediyor makina exchange bağlantısındaki bütün problem ortadan kalkıyor.

Yardımcı olabilicek yada mantıklı bir açıklama getirebilecek varmı?
Ağda virüs vardır diyenleriniz olucak ama sanmıyor çünkü şirketteki internete açık bilgisayarların hepsi lisanslı viürs programlarıyla korunuyor bunlar geçilebilir ama 2 senedir böyle bir sorun yaşanmadı. yeni çıktı bu olayda.

Teşekkürler şimdiden cevaplayan veya okuyan herkese 🙂 

Gönderildi : 04/07/2014 12:47

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba,

İlk aklıma gelen network ve switch'leri monitör etmekte fayda var trafik yapan bir şeyler olabilir

Gönderildi : 04/07/2014 16:05

(@KayaSercan)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

şu anda bu hatayı aldığım makinanın ipsini izliyorum herhangi bir alışveriş yok ping yok

Gönderildi : 10/07/2014 15:22

Paylaş: