Forum

100 kişiye kadar de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

100 kişiye kadar destekleyen outdoor wifi ünitesi

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
554 Görüntüleme
(@zafernamal)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

MErhaba arkadaşlar,

100 kişiye kadar kullanıcı destekleyen dış mekanda konumlandıracağımız, 400 metrakare yeri beslyebileceğimiz, bir access point önerisinde bulunabilir msiiniz?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 04/06/2014 12:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

FortiAP 222b 

http://www.fortinet.com/products/fortiap/outdoor-wlan-ap.html

Gönderildi : 04/06/2014 14:00

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Öncelikle buna en güzel yanıtı tatil beldelerindeki bilgisayarcılar verir.

Şahsen Alnaya'da sitede kaldığımda kablosuzla ilgili sorunlar yaşamış, siteye destek veren bilgisayar firmasının sahibi ile sohbet etmiş, yanında çalışan bir arkadaş harika dostluğumuz oldu. Neyse konuyu uzatmayalım.

Aga şimdi olay şöyle, yakında olan yüksek sinyali kapar. Uzakta olana pek bir sinyal kalmaz. Üstelik sayı arttıkça sinyal de düşer.

Yukarıda kısaca belirttiğim Alanya meselesinde  bu kablosuz olaylarına ait kaynakları biraz gözden geçirmiştim. O zamanda aklımda kalan Access point başına ortalama 15-25 arası kullanıcı olabilir.

Şahşi fikrim hiç kasma. Uluslar arası bir firmaya sistem desteği veriyorduk sırf kablosuz için personeli vardı. Ben o zamanlar o kadar gerekli olduklarını düşünmemiştim. Ne zaman ki Alanya'ya gittim o zaman bunun çok pis bir iş olduğunu anladım. İşinin ehli birisini bulman lazım. Neden mi?

1-Sinyal seviyesinin en iyi olacağı açıyı bulacak.

2-Ölü bölgeleri tespit edecek.

3-Her tekrarlayıcıda sinyal seviyesini %50 olarak koruyacak.

4-Sinyal seviyesi korurken ölü noktalara sinyal gitmesini sağlayacak.

5-Şifreleme için radius kuracak. 

6-Birde antenlerin distance hesaplamalarını, ayarlarını falan yapacak.

En basit hesapla kullanıcı başı 10 mbit data dönse 100 kullanıcıda kablosuz olarak 1 gbit data dönecek ki 10 mbit'te kimseyi kesmez. Adam 2 çizgi gördüğünde "çekmiyor" gözü ile bakar.

Bu arada ne ile bağlandıkları da önemli. Telefonların, tabletlerin kablosuz çekim güçleri notebook gibi değildir. Dolayısı ile o da bir sorun.

Kısaca bu wi-fi olayı ayrı bir dal. Sırf bu işe odaklanmış birisi ile çalışmalısın. 

Gönderildi : 05/06/2014 06:09

(@utkanizmit)
Gönderiler: 23
Eminent Member

MErhaba arkadaşlar,

100 kişiye kadar kullanıcı destekleyen dış mekanda konumlandıracağımız, 400 metrakare yeri beslyebileceğimiz, bir access point önerisinde bulunabilir msiiniz?

Teşekkürler. 

100 kişiden kastın direkt 2.4 client yani laptop, cep tel yada tablet gibi cihazlarsa

öyle bir cihaz hayal. var diyenede inanma ortamdaki sinyal kirliliğinden hangi cihaz olursa olsun

çalışamaz hale gelir.

iyi rf shield yapılmış ve keskin yönlendirilmiş, cpu ve ram değerleri ve alış hassasiyetleri yüksek çıkış gücünü istenilen seviyede

düşürebilen en az 4 ap lazım.

Gönderildi : 29/07/2014 04:31

Paylaş: