Forum

Server 2012 Remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Remote desktop lisans hatası...

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,630 Görüntüleme
(@YAVUZEMRE)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

remote desktop rolünü dc harici bir server 2012 üzerinde kurdum . session host ve licensing manager rolleri yükledim. lisansı etkinleştiriyorum bir problem yok buraya kadar düzgün çalışıyor. fakat 3-4 gün sonra aşağıda belirttiğim hataları alıyorum . Yardımcı olursanız sevinirim.microsoft tarafı ile görüştüm . lisansında herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.

1- "the system cannot determine if the license server is member of TSLS group on active directory doman services because the adds cannot be contacted"

2-"the system cannot determine if the license server is registered as service connection point in active directory domain services because the ad ds cannot be contacted"

3-"the RD licensing diagnoser tool is runnig with local account credentials .the total number of licenses available value may be inaccurate"

Gönderildi : 14/04/2014 13:22

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar.

remote desktop rolünü dc harici bir server 2012 üzerinde kurdum . session host ve licensing manager rolleri yükledim. lisansı etkinleştiriyorum bir problem yok buraya kadar düzgün çalışıyor. fakat 3-4 gün sonra aşağıda belirttiğim hataları alıyorum . Yardımcı olursanız sevinirim.microsoft tarafı ile görüştüm . lisansında herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.

1- "the system cannot determine if the license server is member of TSLS group on active directory doman services because the adds cannot be contacted"

2-"the system cannot determine if the license server is registered as service connection point in active directory domain services because the ad ds cannot be contacted"

3-"the RD licensing diagnoser tool is runnig with local account credentials .the total number of licenses available value may be inaccurate"

Merhabalar,

Linkte bazı yönergeler var.

http://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/9a444b8b-c9de-4a17-91ee-9373c25fcf61/rd-licensing-manager?forum=windowsserver2008r2rds

Gönderildi : 17/04/2014 13:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu sorunun bir nedeni de Lisans server ile DC makinesi arasında saat sorunu, firewall engellemesi gibi şeyler olabilir, yani Lisans server yetkili bir kullanıcı ile devreye alındığında otomatik olarak SCP kaydı oluşmalı, oluşmuyor ise aradaki trafiği kontrol edin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2020 00:52

Paylaş: