Forum

2 network, 2 gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 network, 2 görev

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@KemalAta)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Windows 2008 işletim sistemli bir sunucum var. Bu sunucuda iki ayrı network var. İki network de internete çıkabiliyor. Yapmak istediğim şey ise 1.network internete çıkacak, 2.network sadece RDP yapılacak. 

Route yazarak ya da 3.parti bir program yardımı ile böyle bir şey yapabilir miyiz? Mesela rdp yapacak ip için 3.parti bir program ile sadece bu ip'ye rdp portundan gelen istekleri kabul et, diğer istekleri kabul etme diye bir kural yazabilir miyiz?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 12/09/2013 11:45

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

2008 serverınıza RDP üzerinden mi bağlanılacaksa Remote desktop Host Configuration üzerinden hangi network kartı üzerinden RDP yapılmasını istiyorsan seçebilirsin

Gönderildi : 12/09/2013 12:04

(@KemalAta)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

2008 serverınıza RDP üzerinden mi bağlanılacaksa Remote desktop Host Configuration üzerinden hangi network kartı üzerinden RDP yapılmasını istiyorsan seçebilirsin

Durumu şöyle açıklayayım;

Sunucuda 2 ayrı network var. 1.network izlenen bir network, 2.network kısıtlamasız, izlenilmeyen. Ben 1.network'den yani izlenen networkden sadece rdp yapacağım, 2.networkden internete gireceğim, download, torrent vs. yapacağım. Böyle bir şey mümkün mü? 

Gönderildi : 12/09/2013 18:38

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Selamlar,

Windows 2008 işletim sistemli bir sunucum var. Bu sunucuda iki ayrı network var. İki network de internete çıkabiliyor. Yapmak istediğim şey ise 1.network internete çıkacak, 2.network sadece RDP yapılacak. 

Route yazarak ya da 3.parti bir program yardımı ile böyle bir şey yapabilir miyiz? Mesela rdp yapacak ip için 3.parti bir program ile sadece bu ip'ye rdp portundan gelen istekleri kabul et, diğer istekleri kabul etme diye bir kural yazabilir miyiz?

Teşekkürler. 

Windowsun kendi içinde port based, routing bulunmuyor malesef.

Gönderildi : 13/09/2013 21:17

Paylaş: