Forum

MailEnable 'ı Excha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MailEnable 'ı Exchange Edge Rolu gibi konfigüre etmek.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@ilyassaykal)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir hosting firmasında barındırdığım sunucumda MailEnable üzerinden 10 domaine mail hosting hizmeti sağlıyorum. Bu 10 firmanın çoğunda Exchange Server bulunmakta. MX kayıtları hosting firmasındaki sunucumda kalacak fakat hosting firmasındaki sunucu bir çeşit Edge Server görevi üstlenecek.

Bunu popcon programı ile yapabiliyorum fakat fazla mail adresi olan domainlerde doğal olarak gecikme sorunu yaşıyorum. Doruknet adslmail hizmetini merak mail üzerinden sağlıyor ve merak mail de atrn desteğiyle bu gecikmenin önüne geçebiliyor.

MailEnable için bu gibi bir konfigürasyon mümkün müdür? Mümkünse hangi sürümünde mümkündür ?

Bunu yaparken aynı zamanda maillerine pop3 üzerinden ulaşan diğer domainler de olabilir mi? Yoksa bu sunucu artık sadece bu şekilde mi hizmet verebilir?

Araştırmalarımda aşağıdaki linke ulaştım fakat bir sonuca varamadım.

https://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/WindowsServer2003/Library/IIS/a02adf80-2a1b-4644-9b46-7db9008516e7.mspx?mfr=true

İşin sonunda benim asıl amacım hosting firmasındaki mail sunucumu, birden çok firma ve domain için ara sunucu olarak kullanmak ve bunu yaparken maliyeti de göz önünde bulundurmak. 

Gönderildi : 10/06/2013 17:55

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Exchange üzerinde Smarthost aktif etmelisin. Smarthost ile mail hosting aldigin yeri tanımlayacaksın.

Smarthost hizmetinde relay için hosting firmasının exchange ip adresini ve alan adını tanımlaması gerekiyor.

bunu yaparsan amacına ulaşırsın..

Gönderildi : 11/06/2013 23:20

Paylaş: